HAMBURK - MĚSTO PROTIKLADŮ

Tomas Haupt - Jan 30, 2012
0

Německý Hamburg je město plné protikladů - atmosféra moderního velkoměsta se tu stýká s historií a Hamburg je díky tomu ideálním místem, kde strávit vzrušující víkend.

Hamburk má za sebou dlouhou historii, která láká mnoho návštěvníků. Je to hlavní město německých sdělovacích prostředků a po mnoho desetiletí patří k nejdůležitějším městům Německa.

Na první pohled nabízí Hamburk krásné prostředí a prvotřídní obchody. Zdejší restaurace a kluby mají vynikající pověst stejně jako úžasné výstavy a galerie spolu s kouzelnou atmosférou města, které toho pamatuje opravdu hodně.

Pro město jsou typické stavby v novorenesančním slohu, z nichž nejznámější je Rathaus. Jde o radnici, která ohromí dokonalou architekturou, díky které se objevuje na většině pohlednic. Při procházce městem si nesmíte nechat ujít jezero Binnenalster, které najdete přímo uprostřed Hamburku.

Zdejší restaurace jsou vyhlášené. Pokud patříte ke gurmánům, kteří dají na hvězdičky, určitě zajděte ke Cölln’s. Tato stylová restaurace je známá rybími specialitami. Le Lion je zase něco pro milovníky koktejlů. Netradiční design dodává pohodlnému sálu jedinečnou atmosféru.

Pokud chcete okusit něco z místní kultury, nesmíte vynechat Miniatur Wunderland. K vidění jsou tu liliputské modely světových měst a oblastí a nechybí ani miniaturní vláčky a mobilní toalety.

Nedaleko odtud je Hafen, zajímavý projekt, který kombinuje obchodní a obytnou čtvrť ve velmi zajímavém pojetí. K vidění jsou tu i působivé skleněné věže. Jestli máte rádi moderní architekturu, snadno tady strávíte celý den.

K místním skvostům patří i kostel sv. Michaela. Tato barokní památka z roku 1751 vydržela zásahy bleskem, požáry i devastující bombardování za druhé světové války - a stojí dodnes.

Související články

Komentáře

Přidat komentář