EVROPA MÁ SVŮJ DEŠTNÝ PRALES - V NĚMECKU

Cecilia Garland - Dec 12, 2011
0

Tropické ostrovy v Evropě zní trochu jako sci-fi. Představivosti se ale meze nekladou a Němci tak vytvořili jedinečnou turistickou destinaci - největší deštný prales v uzavřeném prostoru na světě. A to jen 100 km na sever od Drážďan.

Tropical Islands (tropické ostrovy) dnes patří k nejúžasnějším turistickým atrakcím v Evropě. V podstatě napodobují ekosystém, který by člověk v blízkosti starého kontinentu rozhodně nehledal. Uvnitř obrovské kupole o rozloze 2000 metrů čtverečních se skrývá největší uzavřený deštný prales na světě, který zároveň nabízí i působivou sbírku endemických druhů rostlin a živočichů.

V Tropical Islands se nedozvíte jen řadu zajímavých a poučných informací, ale také můžete vyzkoušet množství zajímavých aktivit. Ať už jste nároční a máte rádi pohyb, nebo jste naopak příznivci pasivního odpočinku, návštěvu tady si určitě užijete.

Kopule je domovem asi 600 různých druhů rostlin, včetně mnoha druhů palem, kapradin a mangrov. Většinu z nich sem přivezli z různých lokalit v Tichomoří a v Jižní Americe. Místní arekové a bismarcké palmy, palmy vějířové a caryoty dokonce nesou vlastní ovoce.

Most nad mangrovovými bažinami nabízí úžasný pohled na rozmanité exotické rostliny. Zdejší fauna, stejně jako flóra, učaruje každému návštěvníkovi. Žijí tu paví očka, tlamovci, anténovci červenoocasí, pangasové velcí, piraně rostlinožravé a k vidění je i baramundi malajský.

Jestli vám záleží na ochraně přírody, bude vás asi zajímat, jestli je projekt a použité technologie šetrný k životnímu prostředí. Není důvod se znepokojovat, protože celý systém je k životnímu prostředí maximálně ohleduplný a recykluje se úplně všechno, co se recyklovat dá.

Pokud si sem přijedete užít tropického vedra, můžete si odpočinout na umělé pláži a dokonce si i zaplavat v "oceánu", zahrát si minigolf, najíst se v místních restauracích a užít si zdejší bary a obchody.

Související články

Komentáře

Přidat komentář