NĚMECKÁ TURISTIKA LÁME REKORDY

Pat Hyland - Dec 19, 2011
0

Zatímco finanční situace Evropské unie není v poslední době velmi uspokojivá, německá turistika je na vzestupu. Tento fiskální rok přinesl přímo rekordní výsledky.

Poslední politické a finanční zprávy neslibovaly Evropanům zrovna nadějnou budoucnost. Obchodní rok 2010/2011, který skončil v říjnu, přesto ukázal, že němečtí turisté se nebáli velkých výdajů. Cestovní ruch má tak nový rekord v tržbách, 22,5 miliard eur (loni jen 20,4 miliard eur). Vzrostl také počet turistů.

Podle německého úřadu cestovního ruchu zaznamenaly německé cestovní agentury nárůst rezervací o 9,5 % a cestovní kanceláře mluví o 9 % růstu. Zatímco v roce 2009 byla řada Němců nucena v důsledku krize přehodnotit své cestovní plány, situace v následujících měsících a letech by se měla zlepšovat. Dokonce i plavebnímu průmyslu se čím dál více daří.

Německé cestovní kanceláře také uvedly, že jejich služeb využilo o dalších 5 % zákazníků více. Mezi oblíbenými destinacemi byly kontinentální Španělsko, ale i Baleárské ostrovy, Turecko a Řecko. Ani vzdálené destinace jako je Srí Lanka, Seychely či Maledivy nebyly výjimkou.

Keňa a Austrálie patří zase k těm méně oblíbeným destinacím. Odborníci se shodují, že je za tím dodatečná daň z letecké přepravy, kterou musí pasažéři platit.

Snad bude pozitivní trend pokračovat. Pokud ale přijde další krize, je dost možné, že příští rok se rekordy lámat nebudou.

Související články

Komentáře

Přidat komentář