CENTRAL PARK - CHLOUBA NEW YORKU

Michael Trout - Oct 24, 2011
0

V New Yorku je toho k vidění hodně, ale Central Park byste si určitě neměli nechat ujít. Park je ve světě vyhlášený a návštěvníci sem jezdí už více než 150 let.

Central Park patří mezi nejúžasnější památky New Yorku. Tento fantastický kus přírody uprostřed rušného velkoměsta nabízí rozmanitost, která vždycky překvapí. Milovníci kultury a umění, sportovci, turisté a piknikáři, rodiny s dětmi a příznivci přírody - ti všichni se zde scházejí. Central Park je místo plné života a energie a zdejší atmosféra vždy spolehlivě přláká návštěvníky.

Park byl otevřen v roce 1857 a jen o rok později vyhráli Frederick Law Olmsted a Calvert Vaux architektonickou soutěž s návrhem, který vešel do dějin jako Plán Greenward. Už v roce 1963 byl park prohlášen za národní kulturní památku a od té doby se jeho pověst stále zlepšuje. Dnes sem kažodoročně zavítá neuvěřitelných 35 milionů lidí, což z Central Parku dělá nejnavštěvovanější městský park Spojených států.

Central Park NYC působí možná jako kus volné přírody, ale ve skutečnosti je skoro celý dílem zahradnických architektů.Okouzlující prostředí dotváří několik rybníků a jezer, turistické trasy, dvě velmi oblíbená ledová kluziště a také Central Park Zoo. Genialitu projektu dokazuje i místní skleník a přírodní rezervace.

Příznivci kondičního běhu, cyklistiky a bruslení rádi využívají zdejších 10 km stezek. Tím spíš, že o víkendech a ve večerních hodinách platí zákaz vjezdu pro automobily. Milovníci umění oceňují na Central Parku zejména letní festival divadla Delacorte "Shakespeare in the Park" a švédské loutkové divadlo Cottage. Nesmíme zapomenout ani na historický kolotoč, který si získal srdce mnoha návštěvníků. Velmi oblíbené jsou také hudební festivaly, koncerty a živá vystoupení, která nabízejí pestrou paletu žánrů.

Prohlídky 'Tours in Central Park' jsou k dispozici v mnoha jazycích a nabídka uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Těžko si představit New York bez Central Parku.

Související články

Komentáře

Přidat komentář