JÍZDA KOČÁREM - ROMANTIKA V CENTRAL PARKU

Tourism Review News Desk - Jul 11, 2011
0

Jako jedna z nejvýznamnějších atrakcí New Yorku přiláká Central Park každoročně miliony návštěvníků. Na své si zde přijdou turisté všech věkových kategorií. A pro ty, kteří si chtějí vychutnat trochu romantiky a odpočinku, jsou tu k dispozici projížďky kočárem.

Ať přijedete do New Yorku kdykoliv, navštívit Central Park se vždycky vyplatí. Patří mezi největší městské parky USA a pro místní je to malý ráj uprostřed jednoho z nejrušnějších měst na světě.

Park je otevřen po celý rok a díky velmi bohatému kulturnímu a uměleckému programu, má každé roční období něco do sebe. Někteří návštěvníci raději odhalují kouzlo parku po svých a s průvodcem, ti aktivnější zase na kole. Hodně návštěvníků však dává přednost klidnější romantické projížďce kočárem.

Central Park Horse and Carriage Tours jsou k dispozici po celý rok a na výběr je hned několik variant. Standardní projížďka je ideální pro skupinu až čtyř cestujících a vede přes ta nejzajímavější místa: Wollmanovo kluziště, rybník, Zoo, Sheep Meadow, nákupní centrum, kolotoč a také dům Dakota, kde bydlel John Lennon.

Základní cena je 50 dolarů plus spropitné za prvních 20 minut a 20 dolarů za každých dalších deset minut. Standardní projížďky jsou k dispozici bez předchozí rezervace. Stačí si vybrat jeden z kočárů, které čekají na jižní straně Parku mezi Pátou a Šestou Avenue.

Návštěvníci New Yorku, kteří rádi plánují dopředu, si také mohou objednat tzv. Předem navrženou jízdu. Rezervace on-line jsou za zvýhodněnou cenu. Navíc jsou takové jízdy časově flexibilní a délka projížďky je vždy předmětem dohody. Tento typ projížděk je sice dražší, ale rozhodně se vyplatí. Jednak trvají déle a turisté na nich také zhlédnou více památek.

Romantic Carriage Rides in Central Park je zkrátka další skvělý způsob, jak prozkoumat tento oblíbený městský park. A není nic romantičtějšího, než večerní jízda v kočáře v tak nádherném prostředí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář