NEZAPOMENUTELNÉ DVĚ HODINY – CENTRAL PARK WALKING TOURS

Theodore Slate - May 23, 2011
0

Central Park je ikona New Yorku, kterou si žádný návštěvník nesmí nechat ujít. Jedinečný zážitek nabízejí Central Park Walking Tours. Průvodci s licencí vám ukáží ty nejvýznamnější památky.

Kdo navštívil New York, a vynechal Central Park, jakoby tam vůbec nebyl. Za téměř 150 let své existence se z parku stala ikona, která každoročně přiláká obdivuhodných 35 milionů návštěvníků.

Newyorčané Central Park plně nedocení, protože tento skvost uprostřed města je pro ně samozřejmostí. Zato turisté často volí procházky parkem s průvodcem, který je provede každým koutem parku a pomůže jim objevit všechny jeho skryté poklady. Guided Tours of Central Park zaručí, že uvidíte opravdu všechno.

Podstatná část parku, včetně nejznámějších památek, je přístupná na kole i na bruslích. Na několik dobře ukrytých míst se člověk ale jinak než pěšky nedostane. Central Park Walking Tours nabízejí pohodlnou prohlídku, která představí park v celé jeho kráse. Navíc obsáhne i méně známá místa, která zasluhují pozornost a která mnohým unikají.

Prohlídky jsou pečlivě připravené tak, aby si je užili návštěvníci s různými zájmy a všech věkových kategorií. Provádět mohou pouze newyorští průvodci s licencí, kteří mají dostatek informací o pestré minulosti parku a jeho nejdůležitějších památkách. Zároveň podají obraz také o jeho současné situaci. Díky dlouholeté zkušenosti mohou průvodci ukázat návštěvníkům nejznámější památky, skryté stezky a místa známá z filmů a seznámit je s méně známými příběhy.

Jediným požadavkem NYC Walking Tours je minimální počet čtyř lidí ve skupině. Jedna prohlídka trvá asi dvě hodiny a je zárukou dobře investovaného času. Tempo je velmi pohodlné a návštěvníci mají dostatek času, aby si každou atrakci v klidu prohlédli. Začíná se na Columbus Circle a dostane se i na slavné Strawberry Fields, Cherry Hill a Bethesda Terrace. Jedno z míst přístupných jen pěšky je "The Ramble" (procházka) – zalesněná část oblíbená mezi pozorovateli ptáků.

Společnost nabízí prohlídky pěšky i na kolech a má i půjčovnu kol, takže každý turista si přijde na své a návštěva Central Parku se promění v nezapomenutelný zážitek.

Central Park je otevřen během celého roku a stále je to nejnavštěvovanější městský park ve Spojených státech. O víkendech a po 19. hodině ve všední dny se park hemží běžci, cyklisty, bruslaři a ostatními sportovními nadšenci. A téměř každý víkend je dějištěm nějaké sportovní akce.

Ani milovníci kultury nepřijdou zkrátka. Zajímat je bude celá řada divadelních a hudebních festivalů. V letních měsících zde Public Theatre pořádá představení zdarma, výbornou reputaci má New York Shakespeare Festival a také Newyorská filharmonie zde pořádá každoroční koncert. Festival Summerstage, který nabízí řadu zajímavých letních představení, si také vydobyl skvělou pověst.

Související články

Komentáře

Přidat komentář