HAVAJ ZAŽÍVÁ RŮST CESTOVNÍHO RUCHU

Tomas Haupt - Aug 16, 2010
0

V poslední době Havaj zažívá růst cestovního ruchu. Přijíždí více turistů, z většího počtu zemí a s více penězi. Odborníci se domnívají, že za tímto pozitivním trendem stojí všeobecně se zlepšující ekonomická situace.

 

Havaj v poslední době zažívá rychlý nárůst cestovního ruchu. Vyjádřeno v číslech, ostrov známý sukněmi z trávy a směsí šunky a ananasu dosáhl 7,3% nárůstu v počtu turistů. Radost z této informace se ještě zvětší se zprávou, že tito turisté utrácejí o 16,1% více peněz než v uplynulých letech. Příčinou tohoto nárůstu je zlepšení ekonomických podmínek na celém světě, obzvláště v Severní Americe a Pacifiku. Američanům se konečně trochu podařilo překonat strach z utrácení peněz a začínají se vzpamatovávat ze světové krize. Je sice pravda, že Havaj patří ke Spojeným státům, ale cestování tam je srovnatelné s cestou do zahraničí, a to je něco co američtí občané v roce 2009 nedělali, jelikož se dovolené staly nadbytečným luxusem.

Za nárůstem příjmů Havaje stojí dvě hlavní okolnosti: vynoření se Číny jako zdroje příjezdové turistiky a nárůst počtu japonských turistů. Oběma trendům napomohly mírnější vízové předpisy a nové vízové programy zavedené vládou Spojených států. Havaj zažívá 47,8% nárůst v počtu japonských turistů. Jelikož Japonci jsou známí svým finančním potenciálem a chutí peníze utrácet, je tento trend pro Havaj obzvláště důležitý.

Čínský trh je také velmi významný, jelikož se právě rozvíjí a nabízí nové možnosti. Jestliže bude Havaj schopna přilákat bohatší čínskou vrstvu, pak mohou příjmy bez větší námahy přesáhnout veškerá očekávání.

Související články

Komentáře

Přidat komentář