ZAHRADNÍ OSTROV - NEZNÁMÝ HAVAJSKÝ KLENOT

Gregory Dolgos - Nov 14, 2011
0

Kauai neboli Zahradní ostrov patří mezi méně známé havajské ostrovy. O důvod víc ocenit jeho krásu a kouzlo při objevování místního pobřeží Napali.

Návštěva Havaje je pro mnohé splněný sen. Zatímco Maui a Oahu patří k nejnavštěvovanějším ostrovům, Kauai zůstává tak trochu v jejich stínu, protože je nejsevernější ze všech.

Zarytí milovníci horské turistiky určitě znají nejvýznamnější přírodní památku, pobřeží Napali. Mnoho návštěvníků sem přijíždí právě proto, aby prozkoumali 18 km skály. Terén je tu velmi obtížný a často i zrádný a je třeba být neustále ve střehu. Pobřeží Napali představuje především nádherný kus rozmanité přírody, takže nemusíte volit nejnáročnější trasu.

Mezi nejoblíbenější činnosti patří samozřejmě pěší turistika. Turisty láká místní náročná stezka Kalalau, i když útesy jsou často bahnité a proto kluzké a určitě se nevyplatí spěchat. Nejlepší je najmout si zkušeného průvodce, který vás během dvou dnů bezpečně provede celou trasou. Nejpohodlnější a nejrychlejší je letět vrtulníkem, ale náklady jsou citelně vyšší.

Další možností je jízda na kajaku podél pobřeží, ale pádlovat 17 km může být dost i na příznivce sportu.

Kompromis nabízí výlety na voru, které nejsou úplně náročné, ale i tak jsou vzrušující. Můžete si vybrat hned z několika variant a skupiny se mohou celý den jen projíždět pobřežními vodami, obdivovat výhled a poslouchat přitom zajímavé vyprávění a příběhy z historie.

I přes své přírodní bohatství je na Kauai velký klid a návštěva tohoto ostrova může být zážitek na celý život.

Související články

Komentáře

Přidat komentář