SV. BARTOLOMĚJ: OSTROV MILIARDÁŘŮ A CELEBRIT

Gregory Dolgos - Jan 23, 2012
0

Všechny hvězdy a hvězdičky šoubyznysu míří právě sem - proslulý ostrov Svatý Bartoloměj je karibský ráj pro celebrity.

Karibské ostrovy mají pověst ráje na zemi. Taková přednost samozřejmě nemůže zůstat bez odezvy, a proto sem turisté již dlouhá léta jezdí obdivovat zdejší scenérii, čisté vody, domorodé kultury a dokonale slunečné počasí.

Ostrovy Sv. Bartoloměj nebo Saint-Barthélemy jsou známé jako jedny z vůbec nejkrásnějších ostrovů a díky své atmosféře a kráse lákají zejména celebrity a miliardáře.

Ostrov sopečného původu není moc velký a na jeho objetí autem stačí 2 hodiny. Co mu ale chybí do velikosti, vynahradí kouzlo místní krajiny. Domů je tu poskrovnu, ostrov zato nabízí nepřeberné množství panoramatických výhledů.

Velmi oblíbená je turistika i trekking, právě tak jako lezení po skalách. Zdejší terén nabízí zapáleným horolezcům různé stupně obtížnosti. Rekreanti si mohou ale i zajezdit na kole.

Procházka po čisté pláži mezi honosnými jachtami při západu slunce je zážitek sám o sobě. Pro ty, co mají radši trochu toho vzrušení nočního života, je tady hlavní město Gustavia. Francouzská metropole je doménou módních návrhářů a zaručeně uchvátí srdce každé ženy.

Zdejší malebné uličky, kavárny a pekárny nemají obdoby. Ostrov patří Francii, ale není problém se tu domluvit anglicky. K dispozici je taky dostatek anglicky mluvících průvodců, kteří zajišťují prohlídky ostrova.

I když má Svatý Bartoloměj pověst ráje celebrit, byla by škoda ho vnímat jen v tomto světle. Je to nádherný ostrov a pobyt zde si užije úplně každý.

Související články

Komentáře

Přidat komentář