HAVAJ NA NEJLEPŠÍ CESTĚ K RŮSTU

Alec Hills - Feb 20, 2012
0

Havaj se úspěšně zotavuje z následků krize a zažívá masivní příliv turistů a nárůst zisků z cestovního ruchu.

Co se týče turistiky na Havaji, nevypadají výsledky z minulého roku ve srovnání s rokem 2006 zrovna povzbudivě. V roce 2006 vynesla turistika těmto tichomořským ostrovům neuvěřitelných 3,12 miliard dolarů a Honolulu na tom bylo ještě lépe.

Pak ale přišla světová krize, která zastavila rozvoj turistiky. Loňské zemětřesení v Japonsku navíc odstavilo důležitý a relativně blízký trh.

Čísla z roku 2011 ale naznačují, že Havaj je na nejlepší cestě k uzdravení a snad během několika dalších let opět dosáhne na výsledky z roku 2006.

V roce 2011 přivítala Havaj 7,3 milionu turistů, kteří přinesli zisk 2,87 miliard dolarů, což je oproti roku 2010 12,7% nárůst. Jedno z nejdůležitějších kritérií pro měření úspěšnosti turistiky, obsazenost hotelů, vzrostla ve stejné době ze 70,7 % na 73,4 %. V celých Spojených státech tak skončila Havaj co do obsazenosti hotelů čtvrtá.

Před těmito tichomořskými ostrovy se umístily jen San Francisco, New York a Miami. Vzhledem k oblíbenosti těchto destinací, je čtvrté místo úspěch.

I když se Havaj zatím teprve zotavuje, má mnoho důvodů k optimismu. Zdá se, že negativní vlivy, které postihly turistiku po nástupu recese, pomalu ustupují.

Obrovskou výhodou je, že ostrovy leží daleko od pevniny, takže každý, kdo sem přiletí, zůstane přes noc. Právě proto je Havaj schopná konkurovat v obsazenosti hotelů destinacím ve Spojených státech.

Související články

Komentáře

Přidat komentář