Hoteloví giganti míří do Ruska

Sara Thopson - May 28, 2012
0

Cestovní ruch patří k nejdůležitějším sektorům ekonomiky. Ať už se mu daří, nebo ne, je třeba ho finančně podporovat. Turismus v Rusku je na tom v současnosti dobře, protože investoři se jen hrnou, aby se na něm mohli podílet. Revitalizovaný hotelový průmysl se ukazuje jako výborná investice, protože Rusko počítá s vystavěním celkem 159 hotelů. Mezi řadu investorů jsou také hoteloví giganti, kteří se chystají vzít Rusko útokem.

Na rozdíl od jiných východních zemí nejezdí do Ruska turisté během celého roku. V roce 2014 se ale v Soči budou konat zimní Olympijské hry. Město vsadilo všechno na jednu kartu a pro tuto příležitost postaví celkem 25 nových hotelů.

Hotelový průmysl těží z pozornosti, které se teď Rusku dostává. Putin počítá s tím, že navýšená infrastruktura, která má pomoci v pohybu turistům, podpoří také turismus. Dalším krokem je výstavba 28 nových hotelů v Moskvě. Nejnovějším z nich je Hyatt Regency, dokonalý hotel pro náročné zákazníky, který nabízí 297 moderních pokojů pro to nejlepší pohodlí a perfektní servis. Podle plánů budou stát nové hotely v Soči a dva ve Vladivostoku. Hyatt Regency navíc plánuje postavit celkem 30 nových objektů v Číně, Mongolsku a Indii.

Investoři z gigantu Kempinski mají také políčeno na ruský hotelový průmysl. Společnost plánuje postavit v Rusku 8 prvotřídních hotelů, 2 z toho přímo v Moskvě. Největší z nich, Kempinski Chernomoritz Park Spa Hotel, by měl vyrůst v Soči do konce roku 2014. Předpokládaná kapacita je 664 pokojů.

Skupina hotelů Inter-Continental také plánuje prorazit v Rusku. Na ruské půdě chce do roku 2014 vystavět celkem 7 hotelů. Největším projektem bude Holiday Inn v moskevské části Crocus City.

Skupina Carlson Rezidor Hotel je rychle rostoucí podnik. V Rusku plánuje výstavbu 23 projektů. Hotelový gigant plánuje tři velké projekty pod záštitou společnosti Radisson and Park Inn, která má základnu v Soči.

A nedá se zapomenout ani na korporaci Starwood Hotel, která se chystá koupit v Rusku 6 hotelů. Mezi další plány patří výstavba hotelu Sheraton se 333 pokoji v blízkosti mezinárodního moskevského letiště Šeremetěvo.

Podle všeho je Rusko na příliv turistů připraveno. Zimní Olympiáda ukáže, jestli ruská infrastruktura odolá náporu turistů. Rok 2014 bude pro Rusko přelomovým a na prvním místě je oblast okolo Soči, kde se bude Olympiáda odehrávat a o kterou teď investoři zejména soutěží. Všichni sázejí na výnos, který rok 2014 přinese.

Související články

Komentáře

Přidat komentář