ROK 2010 BYL PRO INDICKÝ LETECKÝ PRŮMYSL ÚSPĚŠNÝ

Daniel A. Tanner - Jan 10, 2011
0

Finanční krize je zažehnána a indickým leteckým společnostem se zase daří. Vytrvalý růst naznačuje slibnou budoucnost, a proto se očekává, že rok 2011 bude ještě lepší než rok 2010.

 

V roce 2010 přepravily indické letecké společnosti celkem 50 milionů cestujících, což je o 18 % více než v předchozím roce. Takový pozitivní výsledek nikdo nečekal. V předchozích letech počet cestujících a příjmy společností naopak nebezpečnou rychlostí klesaly. Letecké společnosti po celém světě čelily krizi, která se nevyhnula ani Indii. Proto je 8,75 % nárůst v současném fiskálním období velmi dobrou zprávou.

Pro indický letecký průmysl je důležitá oblast Perského zálivu a Saúdská Arábie. Národní letecká společnost dlouho zajišťovala veškeré lety do destinací po celém Středním východě. V současnosti se však na trhu objevily konkurenční společnosti IndiGo a SpiceJet. Vzhledem k potenciálním ziskům ze zajišťování letů mezi Indií a Středním východem se dá čekat, že mezi konkurenty nastane tvrdý boj o zákazníka. Let z Indie do Dubaje nebo do jiné důležité destinace Středního východu trvá nejvýše čtyři hodiny.

Indickému leteckému průmyslu pomohl z velké části ekonomický růst několika posledních let. Kvůli expanzi podniků a nárůstu mezinárodních kontaktů se létání pro Indy stalo nutností. V obchodních centrech jako Bengalúru a Bombaj je spousta firem, jejichž zaměstnanci využívají služeb leteckých společností více než kdy dříve, z čechož mají pochopitelně největší radost majitelé aerolinek.

Související články

Komentáře

Přidat komentář