INDIE PODPORUJE UDRŽITELNÝ ROZVOJ CESTOVNÍHO RUCHU

Kevin Eagan - Oct 11, 2010
0

Na nedávné konferenci v Novém Dillí podepsali podílníci firem z oblasti cestovního ruchu Kodex chování pro bezpečný a čestný cestovní ruch (Code of Conduct for Safe and Honourable Tourism). Chtěli se tak ujistit, že se cestovní ruch v Indii bude ubírat správným směrem.

 

27. září se slavil Světový den cestovního ruchu. V tento den se obvykle pořádají konference a bankety, a to nejen proto, aby se propagoval cestovní ruch, ale také aby se zhodnotil vliv cestovního ruchu na přírodu a společnost. Tento rok nebyl žádnou výjimkou a představitelé z oblasti cestovního ruchu se sešli v Novém Dillí. Přestože statistiky týkající se letošního cestovního ruchu v Indii přinesly příjemné výsledky, všechny obavy nezahnaly. Na seznamu negativních dopadů, které s sebou rozvoj cestovního ruchu přinesl, je značný nárůst porušování lidských práv a rozšíření menších kriminálních přestupků. Cílem letošní konference bylo zastavit šíření těchto negativních dopadů.

Ministryně cestovního ruchu, slečna Selja Kumari, promluvila k účastníkům konference a vyjádřila své obavy z nedostatku tolerance a častého zneužívání žen a dětí v Indii. Zmínila se také, že země zaznamenala v roce 2010 značný nárůst ve zneužívání zahraničních žen a navrhla, aby Indie přijala Kodex chování pro bezpečný a čestný cestovní ruch. Podepsáním Kodexu si Indie vylepší svou pověst jako turistické destinace a podpoří udržitelný rozvoj cestovního ruchu a kulturní ohleduplnost mezi poskytovateli služeb a jejich klienty.

Kodex podepsalo 150 účastníků z oblasti cestovního ruchu, a tak by se Kodex měl stát důležitým měřítkem rozvoje cestovního ruchu v Indii. Tato úžasná země, která oplývá kulturním dědictvím a fascinujícími tradicemi, je příliš lákavou turistickou destinací, než aby ji turisté zavrhli kvůli špatným službám nebo nedostatku tolerance.

Související články

Komentáře

Přidat komentář