MAFIE INFILTRUJE ZRANITELNÝ ITALSKÝ CESTOVNÍ RUCH V PRŮBĚHU PANDEMIE

Laura Loss - Apr 26, 2021
0

Pandemie Covid-19 má výrazný dopad na turistický průmysl po celém světě. Mnoho podnikatelů v sektorů se zuby nehty snaží situaci normalizovat a často jim zbývají pouze skutečně zoufalá řešení. To je například zřejmé v kontextu italského cestovního ruchu, který se potýká se infiltrací organizovaného zločinu.

Obrat organizovaného zločinu plynoucí z infiltrace legální ekonomiky sektoru cestovního ruchu přesahuje 2,2 miliardy eur. 40 % z toho je soustředěno na jihu země. To vyplývá z výpočtů výzkumu provedeného institucí Demoskopika.

Turismus láká zločinecké organizace

40 % z celkového obratu je připisováno mafii ‘Ndrangheta a téměř 4500 společností je vystaveno největšímu riziku praní peněz v souvislostí s krizí likvidity způsobenou pandemií. „Turismus na kolenou kvůli pandemii láká zločinecké organizace,“ řekl prezident Demoskopika Raffaele Rio.

V této souvislosti je nejvíce ohroženo šest regionálních systémů cestovního ruchu. Jedná se o Kampánii, Sicílii, Lazio, Kalábrii, Lombardii a Apulii. Na opačné straně jsou čtyři regiony s nižší zranitelnosti: Marche, Veneto, Friuli-Venezia Giulia a Trentino-Alto Adige.

‘Ndrangheta hlavní hrozbou

Lví podíl na 2,2 miliardách eur představuje mafie mafie ‘Ndrangheta s obratem 810 milionů. Za touto organizovanou skupinou následuje Camorra se 730 miliony (33 %), zatímco zbytek skupin tvoří 30 % podíl na celkových příjmech.

Co se týče územního aspektu, 38 % z trestné činnosti, což představuje 825 milionů, je soustředěno na jihu. Následuje střední Itálie (515 milionů), severozápadní část země (490 milionů) a severovýchod (370 milionů).

Ministerstvo znepokojeno

„Výzkum společnosti Demoskkopika týkající se infiltrace mafie do italského sektoru cestovního ruchu je znepokojující. Jde o fenomén, který silně poškozuje odvětví složené ze seriózních podnikatelů, kteří trpí v důsledku pandemie,“ řekl ministr cestovního ruchu Massimo Garavaglia agentuře ANSA.

„Vláda vyvíjí transparentní finanční vzorce schopné podporovat podnikatele ovlivněné ekonomickými dopady viru, aby byla se zabránilo infiltraci mafie. Ministryně Lamorgese [ministryně vnitra] má jasnou představu a domnívám se, že již přijímá iniciativy zaměřené na omezení tohoto typu infiltrace,“ uzavřel.

Související články

Komentáře

Přidat komentář