IZRAELSKÝ CESTOVNÍ RUCH ZÍSKÁ STÁTNÍ DOTACE PRO OŽIVENÍ SEKTORU

Andrea Hausold - Dec 20, 2021
0

Izraelský premiér Naftali Bennett minulý týden oznámil nový dotační program pomoci pro cestovní ruch silně ovlivněný novými zákazy vstupu cizinců do země po rozšíření varianty omikron v Evropě.

Program podporovaný ministrem financí, ministrem cestovního ruchu a ministrem hospodářství a průmyslu bude brzy předložen ke schválení vládě.

Projekt zahrnuje balíček ve výši 150 milionů šekelů (42,7 milionů EUR) pro hotely, z nichž většina zaznamenala pokles příjmů o 40 % nebo více, fond ve výši 60 milionů šekelů (17 milionů EUR) na úhradu některých provozních nákladů a platů a financování rekvalifikační program pro pracovníky v cestovním ruchu s cílem vyškolit je v moderních a průmyslových dovednostech.

„Děkuji předsedovi vlády, ministru financí, ministru hospodářství, ministrům vlády a odborníkům za jejich tvrdou práci a upřímné pochopení  strádání pracovníků a zaměstnanců v cestovním ruchu,“ řekl Yoel Razvozov, ministr cestovního ruchu.

Naftali Bennett za sebe řekl, že vláda musí „pomoci zaměstnancům izraelského cestovního ruchu v těžkých časech“.

„Cílem je chránit zdraví izraelských občanů před variantou omikron a zároveň zachovat otevřenou ekonomiku. Zformulovali jsme důležitý balíček pomoci pro cestovní ruch a nadále formulujeme řešení pro všechny, kteří je potřebují,“ dodal

Nová vlna Covid-19 a šíření varianty omikron vedly ke změně požadavků na vstup do Izraele, včetně zákazu vstupu pro turisty.

Pandemie COVID-19 vedla za poslední dva roky k výraznému poklesu počtu turistů v zemi. Zatímco v roce 2019 navštívilo Svatou zemi asi 4,5 milionu turistů, v roce 2021 jich podle ministra financí Avigdora Liebermana bylo pouze 370 000.

Související články

Komentáře

Přidat komentář