IZRAEL VÍTÁ ZPĚT ZAHRANIČNÍ TURISTY

Andrea Hausold - May 31, 2021
0

První turisté jsou zpátky v Izraeli. Pilotní test se zahraničními turisty po více než roční pauze v mezinárodním cestování začal 23. května. Bylo přijato 20 skupin očkovaných účastníků z různých zemí, kteří v příštích týdnech procestují zemí. A někteří tam již jsou.

Pilotní projekt

„Pracoval jsem na tom, aby pilotní projekt očkovaných skupin nebyl odložen, protože je to opravdu důležité,“ uvedla ministryně cestovního ruchu Orit Farkash-Hacohen.

Zdůraznila, že se jedná pouze o první fáze budování mezinárodního cestovního ruchu do Izraele. „Očekává se mnohem větší bezprostředně po skončení pilotního projektu,“ dodala. Projekt bude probíhat od 23. května do 15. června.

Zahraniční návštěvníci se očividně nemohou dočkat, až po krizi znovu odcestují do Izraele, a to navzdory probíhajícímu válečnému konfliktu. 9 minut. Za tak dlouho bylo vše zarezervováno.

Každý organizátor smí do Izraele přivést 5 až 30 účastníků na skupinu. Všichni musí být plně očkováni proti Covid-19, a to vakcínou schválenou izraelskou vládou.

Cestující musí rovněž předložit dva negativní testy PCR, jeden nejpozději 72 hodin před cestou a druhý po přistání. Musí také podstoupit sérologický test v Izraeli. Podle mluvčího ministerstva čekají hosté na výsledek, který je k dispozici po několika hodinách, v hotelu.

Zájem o zájezdy nebyl zcela překvapivý, protože izraelské cestovní kanceláře byly v posledních měsících ve stálém kontaktu s turistickými kancelářemi izraelské vlády po celém světě. Největší zájem byl v USA, Velké Británii a Německu.

Bezpečnostní situace

„Velký zájem turistů o návštěvu Izraele navzdory této bezpečnostní situace je nejlepším znamením odolnosti našeho odvětví cestovního ruchu. JE to odolnost, která se znovu a znovu prokazuje během posledních desetiletí,“ řekl Amir Halevy, generální ředitel ministerstva cestovního ruchu.

V uplynulém roce ministerstvo podle jeho slov vyvinulo úsilí k „udržení průmyslu naživu“. To zahrnovalo projekt „Zelené ostrovy“, který umožňoval Izraelcům, kteří měli negativní test, dovolenou u Mrtvého moře nebo v Eliatu.

„Trvale jsme bojovali za otevření pokojů, hotelů, atrakcí a restaurací,“ řekl Halevy. Kromě toho řekl, že 75 milionů dolarů ve formě grantů bylo rozděleno mezi hotely.

V předchozích letech se izraelský turistický průmysl těšil z mimořádně rychlého růstu. V roce 2019 byl zaznamenán nový rekord 4,55 milionů hostů z celého světa. Tito zahraniční turisté generovali více než půl miliardy eur pro ekonomiku země, zejména pak pro malé a střední podniky.

Tento vzestupný trend byl náhle přerušen vypuknutím pandemie v březnu 2020. Tržby v důsledku pandemie klesly o více než 430 milionů eur. A i přesto, že se Izraeli přezdívá „národ očkování“, je třetina všech hotelů stále uzavřena.

Jiní zase chtěli po pandemii znovu vstoupit do izraelského cestovního ruchu, ale považují bezpečnostní situaci pro cestování za příliš nebezpečnou.

Například výletní společnost Royal Caribbean zrušila všechny plánované platvby, které měly začít v Haifě 2. června. Luxusní parník Odyssey of the Seas plánoval organizovat desítky výletů z Izraele na Kypr i do Řecka a zpět po celé léto.

Společnost však uvedla, že „vzhledem k nepokojům v Izraeli a regionu nemohla Odyssey provést přípravy podle potřeby“. Dodala rovněž, že loď stráví úvodní sezóny na Floridě. „Stále však máme naději, že v budoucnu po této populární trase pojedeme,“ uzavřela.

Související články

Komentáře

Přidat komentář