TIPY, JAK SI ZAMLUVIT POKOJ

William Law - Jan 7, 2013
0

Dneska je cestování pro mnohé lidi luxus a také proto stále hledáme způsoby, jak snížit výdaje a přitom si dovolenou užít. Nabízíme vám pár tipů, jak si v roce 2013 zamluvit pokoj, který vám bude dokonale vyhovovat.

Využijte sociální média

Nejspíš už víte, že většina hotelů nabízí na twitteru a na facebooku zvláštní ceny. Stačí si své favority jen přidat a neunikne vám žádná novinka. Možná vám to zní jako hloupost, ale určitě se to vyplatí. Nikdo nemá čas pravidelně kontrolovat stránky hotelů, ale proč si kvůi tomu nechat ujít výhodnou nabídku? Většina hotelů navíc nabízí zasílání newsletterů emailem zdarma.

Zvedněte sluchátko

Nebojte se do hotelu kdykoliv zavolat. Zeptejte se, jestli jsou nabídky na slevomatu či Expedii stále aktuální. Hotely vaši vstřícnost jednat ocení. Většina je jednání o cenách otevřená a hlavně zájezdům last minute, kdy si mohou být manažeři jistí, že hosté opravdu dorazí. Vstoupit do programu stálých zákazníků se taky vždycky vyplatí. Jen za pár hovorů si u personálu získáte velmi dobrou pověst.

Buďte nároční

Stále více hotelů se snaží vycházet vstříc osobním potřebám svých hostů a zajistit jim tak naprostou spokojenost. Pokud tedy dáváte přednost polštářům z antialergenních materiálů, dostanete je. Dobré hotely si navíc budou vaše preference pamatovat, takže při příští návštěvě už na vás budou vaše polštáře čekat.

Cestujte chytře

Rezervace na poslední chvíli jsou fenoménem dnešní doby a hotely připouštějí, že nemají problém poskytnout hostům v takovém případě slevu. Existují také aplikace, které vám tento druh cestování usnadní, jako Hotel Tonight a Jetsetter. Pokud vám plná cena nevadí, můžete využít stránky WantMeGetMe, která nabízí klientům opravdu exkluzivní výhody. Například možnost pozdního odhlášení, porovnávání cen a rezervace online.

Využijte výhody, které hotel nabízí

Dalším fenoménem dneška jsou malé hotely, které přebírají hosty velkým řetězcům. Většina obchodních cestujících zůstává v osvědčených řetězcích, kvůli programům stálých zákazníků, ze kterých mají příjemné výhody. Malé hotely mají ale často kvalifikovanější a zkušenější personál a preferují osobní přístup. Pokud máte radši hotely zavedených značek, nezapomeňte připomenout své členství. I pokud obvykle cestujete za obchodem, hotel pozná registraci na vaše jméno.

Cestovní agentury pomohou

V poslední době se vracejí do hry cestovní agentruy. Většinou se opravdu snaží vyjednat s hotely co nejlepší ceny a pomoci vám i v oblastech, které přesahují základní rozsah jejich služeb.

Související články

Komentáře

Přidat komentář