JIŽNÍ AFRIKA BUDUJE CESTOVNÍ RUCH ZEVNITŘ

Gregory Dolgos - Sep 20, 2010
0

První čtyři měsíce roku 2010 se cestovnímu ruchu v Jižní Africe velmi dařilo. S příchodem fotbalového mistrovství v červnu a červenci se situace ještě zlepšila. Budoucnost cestovního ruchu v zemi vypadá velmi nadějně, jelikož se z místních obyvatel stali velmi dobří hostitelé.

 

Jižní Afrika zažívá rozkvět cestovního ruchu. Nikdy dříve nebyla země tak populární, jak mezi cizinci tak i samotnými Jihoafričany. Přední sportovní události jako letošní Mistrovství světa a různé zápasy v ragby přispěly k tomu, že se Jižní Afrika stala jednou z předních světových destinací. Uklidnění politických a rasových nepokojů přispělo ke zlepšení pověsti země a úspěch Mistrovství světa ve fotbale napomohl tomu, že se turisté už tolik nebojí zemi navštívit. Ekonomičtí ukazatelé jasně odrážejí tento vývoj.

Ministr cestovního ruchu Jižní Afriky, Marthinus van Schalkwijk, prohlásil, že první čtyři měsíce roku 2010 byly pro zemi velmi úspěšné. Do země přijelo o 350.000 zahraničních turistů více než ve stejném období minulého roku. V rozmezí ledna a dubna navštívilo zemi 2,5 milionu zahraničních turistů, a to bylo ještě předtím než začalo Mistrovství světa ve fotbale. Shrneme-li tento vývoj v procentech, tak nám vyjde následující číslo: počet přijíždějících turistů se v Jižní Africe zvedl o 16,3%.

Jedním z hlavních důvodů tohoto úspěchu je, že si sami Jihoafričané uvědomili, že by se měli stát lepšími hostiteli. Rozhodli se tedy více cestovat po vlastní zemi, a tak ji lépe poznat. Nově získané znalosti pak použili k tomu, aby se turisté přijíždějící do země cítili více jako doma. V uplynulých šesti letech ministerstvo cestovního ruchu investovalo nemalé částky do projektů, které měli Jihoafričany povzbudit k tomu, aby více cestovali a naučili se lépe přijímat zahraniční cestovatele. Investovaná hotovost se teď zemi vrací skrze zahraniční turisty.

Související články

Komentáře

Přidat komentář