10 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH TURISTICKÝCH ATRAKCÍ JIŽNÍ AFRIKY

Justin N. Froyd - Jun 15, 2010
0

Jižní Afrika, země s pohnutou minulostí, Nelsona Mandely, Mistrovství světa ve fotbale 2010… ale také země plná přírodních krás a pozoruhodné divočiny. Tourism-Review.cz vám představuje 10 míst Jižní Afriky, které podle severu Focus.de stojí za to vidět.

Table Mountain – nejlepší výhled na Kapské Město

Slavná Stolová hora se nachází u Kapského Města a je vysoká 1.086 m. Vertikální pískovcové stěny jsou zakončeny plochým temenem. Hora je jednou z neoblíbenějších atrakcí Kapského Města. Je domovem více druhů rostlin, než které najdete v celé Británii, a zároveň nabízí nádherný výhled na centrum města i na okolní hory a oceán. Jelikož místní obyvatelé na hoře rádi pořádají pikniky, máte tak i jedinečnou příležitost nahlédnout do zvláštností jihoafrické kultury. Pokud se na výstup necítíte, můžete použít kabinovou lanovku, která dopravuje turisty na horu každých 6 minut.

Garden Route - překrásná jako rajská zahrada!

Garden Route je scénický úsek krajiny měřící asi 300 km a táhnoucí se od města Mossel Bay až k mostu Paul Sauer. Nejen krajina sama ale celých 750 km dlouhé pobřeží od Kapského Města až po město Port Elisabeth nabízí turistům četné zajímavosti. Strmé hory, útesy, písečné pláže, hluboké lesy, polopouště - toto všechno se dá nalézt v tomto úzkém a neobvyklém pruhu krajiny s rozmanitou vegetací. V oblasti je hodně přímořských letovisek, které lákají turisty k odpočinku. V moři můžete také zahlédnout tučňáky, velryby či delfíny.  

Ostrov Robben - symbol svobodné země

Asi 10 kilometrů od Kapského Města se nachází bývalý vězeňský ostrov Robben. Nejvýznačnějším vězněm na ostrově byl samozřejmě Nelson Mandela, pozdější držitel Nobelovy ceny a prezident Jižní Afriky. Ostrov je hlavní turistickou atrakcí Kapského Města právě proto, že tady Nelson Mandela a mnoho dalších politických vězňů strávilo léta v zajetí. Dnes je ostrov Robben nejen na Seznamu světového dědictví UNESCO ale i symbolem svobody Jižní Afriky.

Jeskyně Sterkfontein - kolébka lidstva

Jeskyně Sterkfontein, které patří mezi památky světového dědictví, se nachází přibližně 50 km na severozápad od Johannesburgu a určitě se vyplatí je návštívit nejen kvůli stalagmitům a stalaktitům ale i kvůli historickým objevům, které se zde odehrály - například nález 2.6 milionů let starých kostí člověka z rodiny Hominidae, který, jak se později ukázalo, byl chybějícím článkem propojení mezi člověkem a lidoopem. Jeskyně jsou známé i díky dalšímu nálezu - asi 4 miliony staré kostry nazvané "Little Foot". Nedávno se zde postavilo nové návštěvnické centrum s výstavou zobrazující vývoj člověka.

Cape Winelands – Jižní Afrika pro milovníky vína

Cape Winelands je nejrozsáhlejší oblastí v Jižní Africe, která produkuje víno, a je chloubou nejstarších vinařských statků a usedlostí. Mnoho turistů získá svou první zkušenost s Jižní Afrikou právě tady, kde si mohou vybrat z několika vysoce ceněných druhů vín a restaurací. Většina místních farem a vinařství nabízí ochutnávky vín a prohlídky vinných sklepů. Tradice pěstování vína v Jižní Africe sahá do 17. století. Od té doby se podařilo místním vinařům dosáhnout uznání na celém světě. V současnosti země produkuje 1 miliardu litrů vína ročně. 

Národní park Kruger – safari vhodné k focení

Žádná návštěva Afriky by se neměla obejít bez zážitku ze safari se lvy a slony. A to právě můžete očekávat v Národním parku Kruger, jedné z největších rezervací divoké zvěře na africkém kontinentu. Nezapomeňte si fotoaparát a zkuste si vyfotit "velkou pětku" -  levharta, slona, bizona, nosorožce a lva. Kromě těchto zvířat můžete očekávat 130 druhů savců, 48 druhů ryb, 114 druhů plazů a 468 druhů ptáků. Tak neváhejte, vezměte děti a přijeďte se pobavit!

Sun City - Las Vegas Jižní Afriky

Sun City je oblíbené přepychové letovisko plné kasin přezdívané Las Vegas Jižní Afriky. Nalézá se 150 km severozápadně od Johannesburgu v bezprostředním sousedství Národního parku Pilanesberg. Kasina, zábavná představení, luxusní hotely, umělé vodopády, golfová hřiště a sportovní zařízení jsou přesně takové turistické atrakce, které tu můžete čekat. Jedná se totiž o jediné místo na severu Jižní Afriky, kde není zakázán hazard.

Phinda, rezervace divoké zvěře – sedm ekosystémů

Rezervace divoké zvěře Phinda leží na jižním pobřeží 300 km od města Durban. Je jednou z nejzajímavějších chráněných oblastí v zemi. Na 140 km2 se rozkládá sedm různých ekosystémů a rostou tu palmy a horské křoviny, vzácný druh lesa i hustý travinový porost. Tato rozmanitost přitahuje geografy, botaniky, biology a samozřejmě také turisty z celého světa. Rezervace nabízí také mnoho možností, jak vyrazit na safari - kromě tradičního džípu si můžete zvolit kánoi nebo raft.

Drakensberg a kaňon řeky Blyde

Drakensberg, nejvyšší pohoří Jižní Afriky, se stalo zdrojem inspirace J.R.R. Tolkiena, autora slavné trilogie Pán Prstenu. Není se tedy čemu divit pokud se při návštěvě oblasti cítíte jako ve Středozemi. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v oblasti Drakensberg je kaňon řeky Blyde, který je asi 26 km dlouhý a až 800 m hluboký. Jedná se o jeden z nejvýznačnějších přírodních divů země a jeden z největších kaňonů světa.

Muzeum Apartheidu: Nezapomenutelná historii

Muzeum Apartheidu v Johannesburgu bylo otevřeno v roce 2001 a je pravděpodobně nejpůsobivějším jako i nejnavštěvovanějším muzeem v Jižní Africe. Nabízí dojemný a někdy i znepokojivý  zážitek pro všechny, kteří se prochází místnostmi, kde je barvitě popsána historie segregace, která v zemi začala v roce 1948 a skončila teprve v roce 1994. Vrcholem exponátů muzea je zrekonstruovaná vězeňská cela . Po jejím zhlédnutí se návštěvníkům určitě uleví, když si uvědomí, že se časy v Jižní Africe již velmi změnily.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář