TISÍCE TVÁŘÍ KOREY

Sara Thopson - Nov 7, 2011
0

Co jí chybí na velikosti, to dožene na turistickém potenciálu. Jižní Korea je známá svojí úžasnou rozmanitostí, která turistům umožňuje věnovat se řadě zajímavých aktivit.

Na první pohled každého návštěvníka ohromí fascinující směsice starých a nových prvků, které se navzájem přímo kouzelně doplňují. Vedle staletí starých paláců se tyčí mrakodrapy a moderní nákupní ulice dodávají hlavnímu městu Soulu velmi živou atmosféru. Ve městě, které je domovem čtvrtiny obyvatel Koreje, je mnoho památek. N Seoul Tower se skvělým rozhlednou nabízí představuje působivý výhled na město i na hory Severní Koreje. Děti si užijí interaktivní hrací zónu a muzeum medvídků.

Jestli vás zajímá starověká historie, podlehnete kráse ohromných korejských paláců. Celkem je jich v Soulu pět, mezi nimi i palác Čchangdok (nebo Palác nejvyšší ctnosti) z 15. století, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Turisté zvědaví na místní způsob života jistě ocení návštěvu Korejské lidové vesničky nedaleko od metropole. Ve skanzenu je 260 tradičních domů, ve kterých jsou vystaveny typické domácí potřeby, díky kterým mohou návštěvníci odhalit rozmanitý charakter místní kultury. Při procházce v okolí jste svědky zručnosti řemeslníků, můžete se podívat na místní trh a obdivovat hudební a taneční vystoupení.

Určitě si nenechte ujít pravý korejský trh, třeba Namdemun u stejnojmenné historické jižní brány, která patří mezi největší v zemi. Mumraj kolem tisíců stánků může na první pohled odradit, ale ať chcete koupit cokoliv, najdete to tady.

Jižní Korea má nejen starobylé paláce a krásné chrámy, nachází se tu také mnoho slavných pevností. Ty nejstarší z nich zde stojí více než dvě tisíciletí. Na své cestě určitě nezapomeňte vyzkoušet místní vynikající kuchyni. Za návštěvu stojí i turistická mekka, město Gyeongju, často přezdívané "muzeum beze zdí".

Související články

Komentáře

Přidat komentář