NEJVĚTŠÍ PLOVOUCÍ OSTROV NA SVĚTĚ – NOVÁ DOMINANTA SOULU

Denise Chen - Jun 6, 2011
0

Jihokorejská metropole Soul má projít velkou proměnou a stát se předním obchodním centrem a turistickou destinací. V květnu získalo město další významnou atrakci, když byl spuštěn na řeku Han největší plovoucí ostrov na světě.

Jihokorejská metropole prochází velkou proměnou. Místní úřady chtějí vyjít vstříc turistům a proměnit město v populární obchodní centrum a turistickou destinaci.

Kampaň probíhá už několik let a zatím, jak se zdá, funguje bezvadně. Nedávno se objevil nový projekt, který sice není financován z veřejných zdrojů, o to víc však změní tvář města. Cílem je vytvořit fantastickou turistickou atrakci – největší umělý plovoucí ostrov na světě.

Projekt zahrnuje výstavbu tří umělých plovoucích ostrovů na řece Han a celkové náklady se odhadují na 88 milionů amerických dolarů. Největší z ostrovů byl slavnostně otevřen 21. května, zbylé dva by měly být dokončeny nejpozději v září.

Jen samotná řeka přilákala vloni 59 milionů návštěvníků. Soulský starosta Oh Se-hoon slavnostní spuštění ostrovu uvítal a doufá, že tento unikátní projekt pomůže oslovit ještě více turistů.

Ostrůvek drží na svazku osmadvaceti kotevních řetězů a sedí na obrovské bóji. Díky tomu zůstane nad hladinou za všech podmínek, včetně špatného počasí a povodní. Celý komplex s kapacitou 6200 lidí bude sloužit několika účelům. Zejména bude fungovat jako výstavní prostor, kulturní středisko a vodní park.

Související články

Komentáře

Přidat komentář