Kam Britové nejraději jezdí

Richard Moor - Nov 26, 2012
0

Podle čtenářské ankety časopisu Telegraph je Kapské město vůbec nejoblíbenější město na světě. Co se týče zemí, zvítězil Nový Zéland. Hlasování se zúčastnilo přes 17 000 čtenářů, kteří se podělili o své oblíbené cestovní agentury a destinace. Při jejich výběru se rozhodovali podle pobřeží, místní kuchyně a klimatu.

Itálie obhájila svůj titul z minulého roku coby nejlepší evropská země. Jako druhý vyšel ze souboje Island, hlavně díky levnějším letům mezi Británií a Reykjavíkem, které zavedl easyJet. Velkým překvapením mezi finalisty bylo letos Norsko, které poprvé po 15 letech od udělování čtenářské ceny Telegraphu, vytlačilo z vítězných příček Francii.

Hned po Novém Zélandu se v celosvětovém žebříčku umístily nejlépe Maledivy a za nimi Jihoafrická republika. Co se týče nejoblíbenějších světových měst, nepřišlo snad žádné překvapení. Kapské město, které je letos na prvním místě, bylo vloni druhé. Letos obsadil druhou příčku Vancouver a loňskému vítězi, New Yorku, připadlo třetí místo.

Čtenáři hlasovali také pro nejoblíbenější britská města. Edinburgh, který byl vloni druhý, letos zvítězil a hned za ním jsou York a Bath. Londýn, který vloni získal nejvíc hlasů a letos hostil Olympijské hry, se vůbec neumístil. Své oblíbené cestovní kanceláře vybírají čtenáři podle 16 kritérií, jako jsou kvalita služeb, efektivnost a cena.

V novinách Guardian vyšla konkurenční anketa o 20 kategoriích, kde nechybí nejlepší evropská země, nejlepší britské město a nejlepší britský hotel. Některé vítěze vybrali sami čtenáři, pro zbytek hlasovali editoři.

Podle Guradianu jsou nejlepší města v Británii Edinburgh, Bath a York v tomto pořadí. Čtenáři zvolili za svou nejoblíbenější zahraniční destinaci Tokio, druhé bylo San Francisco a španělská Sevilla vyšla ze souboje třetí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář