CO ŘÍKAJÍ BLOGY: 13 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH TIPŮ NA CESTY V ROCE 2013

Richard Moor - Dec 10, 2012
0

Při cestování hraje snad nejdůležitější roli destinace, takže pokud je osvědčená, tím lépe. Internetová organizace pro cestování, G Adventure, požádala pět nejlepších blogerů, kteří se věnují turistice, aby sestavili seznam 13 nejlepších destinací pro rok 2013.

O nejzajímavějších destinacích jste si mohli přečíst na blozích Everything Everywhere, Nomadic Matt, Legal Nomad, Uncornered Markets a Wild Junkie. Blogy jsou známé jak na Facebooku, tak na Twitteru, kde mají spoustu příznivců a autory jsou profesionálové, kteří své práci rozumějí. Vše, co píší, vychází z vlastní zkušenosti. Podívejte se, která místa doporučují k cestám v roce 2013:

1/ Brazílie

Brazílie bude v roce 2014 hostit Světový pohár a v roce 2016 Olympijské hry, takže se dá očekávat, že se sem v příštích letech turisté jen pohrnou.

2/ Albánie

Albánie láká návštěvníky zejména díky příznivému klimatu a Jaderskému moři. Jestli hledáte na dovolené klid a pohodu, lepší místo opravdu nenajdete.

3/ Barma

Volby v minulém roce otevřely hranice turistům, takže návštěva země, která byla po léta přístupná jen velmi omezenému počtu návštěvníků, je dnes snadnější.

4/ Mongolsko

Návštěva Mongolska dříve podléhalo přísným předpisům, které většinu turistů odrazovaly. V současné době je ale přístupné z Číny, takže pokud máte pas, můžete se přes čínský Sin-ťiang bez problémů dostat do mongolského Bulganu.

5/ Nový Zéland

Nový Zéland očekává v příštím roce příliv turistů v souvislosti s premiérou Hobita, která probíhá tento měsíc.

6/ Bolívie

Bolívie láká hlavně úžasnou krajinou se slavnými solnými oblastmi na jihu a jezerem Titicaca na severu.

7/ Srí Lanka

Občanská válka skončila, a tak je země připravena opět přivítat turisty.

8/ Istanbul

Jestli máte rádi památky, určitě vás uchvátí Antalya a Trabzon.

9/ Island

Finanční krize v roce 2008 vyhnala ceny nahoru, ale dnes už se situace uklidnila a ceny jsou relativně nízké.

10/ Singapur

Příští rok si můžete užít jedinečnou atmosféru na oslavách 50. výročí nezávislosti. Jestli chcete poznat kulturní tradice této země, příští rok je ten správný čas na návštěvu.

11/ Namibie

Pokud zavítáte sem, nenechte si ujít safari a kochejte se krajinou, která nabízí úchvatné pohledy na poušť a písečné příkopy. Výlet do Namibie přináší nezapomenutelné zážitky.

12/ Jordánsko

Jordánsko posloužilo jako kulisa hned několika známým filmům, takže pokud jste příznivci filmu, neváhejte se sem zajet podívat. Naposledy se tu v roce 2012 natáčel britský Lawrence z Arábie.

13/ Zanzibar

V příštím roce propuknou v Zanzibaru oslavy 50. výročí nezávislosti na Británii, takže pokud chcete na vlastní kůži zažít pravou africkou kulturu, nenechte si je ujít.

Související články

Komentáře

Přidat komentář