5 NEJDĚSIVĚJŠÍCH EVROPSKÝCH DESTINACÍ

Tomas Haupt - Oct 29, 2012
0

Evropa je plná temných nároží a zákoutí opředených děsivými záhadami a legendami. Tourism-Review.cz vás zve na procházku místy pro silnější povahy. Poznejte hrůzu nahánějící místa našeho kontinentu.

Strašidelné skotské hrady

Ve Skotsku najdete nepřeberné množství starých tvrzí a mnohé z nich mají své duchy. Jedním z těch nejznámějších je hrad Glamis, který je veřejnosti přístupný od dubna do prosince. Kromě strašidelné historie tu najdete překrásné zahrady a tradiční skotskou restauraci, kde se budete cítit jako doma. Hrad samotný zaujme architekturou i výzdobou. Skotská rodina, která zde dnes bydlí, organizuje prohlídky, kde se můžete dozvědět, jak je hrad spjatý se dvorem a královskou rodinou a v neposlední řadě, proč se Shakespearův Macbeth odehrává právě tady. Pokoje a vybavení, včetně drahocenných maleb a nábytku, jsou naaranžovány tak jako v minulosti.

Rumunsko: seznamte se s Drákulou

Rumunská Transylvánie je spojovaná s proslulým krutovládcem Vladem Napichovačem, který inspiroval Brama Stokera k napsání románu Drákula. Kníže Vlad žil na hradě Bran, který je dnes magnet pro turisty, kteří si odsud odvážejí nejrůznější předměty spojené s údajně prvním upírem. Také jeho oficiální sídlo, hrad Poienari, určitě stojí za návštěvu. Výhled odsud prostě bere dech. Kníže Vlad byl podle kronik pochován u jezera Snagov a také sem samozřejmě míří všichni příznivci upírské historie.

Revír Jacka Rozparovače

O Jacku Rozparovači víme, že se kdysi proháněl ulicemi ve Whitechapelu, kde nacházel své oběti z řad prostitutek a brutálním způsobem je zbavoval života. Dnes se můžete pokusit zjistit něco víc o jeho pohnutkách a o něm samém, když se rozhodnete pro procházku okolím s průvodcem. Vězte, že londýnské uličky se od 80. let 19. století zase tolik nezměnily a že dodnes nesou krvavou atmosféru oněch strašlivých dní.

Muzeum mučení v Amsterdamu

Dnes je Amsterdam symbolem zábavy, ale Muzeum mučení vám ukáže něco z poněkud bolestivější historie města. Tady můžete najít nejrůznější zajímavosti ze světa mučících nástrojů. Nachází se jen kousek od vlakového nádraží přímo v centru města.

Le Manoir de Paris

O odvrácené straně Paříže se toho můžete hodně dozvědět právě v Le Manoir de Paris. Místní legendy vyprávějí o fantómovi opery, upírské jeskyni, krvavém pekaři, seržantu Bertrandovi (pařížském vlkodlakovi), krokodýlovi v kanalizaci a mnoha a mnoha dalších. Manoir je otevřená každý pátek večer a o víkendech odpoledne a nabízí 13 hrůzostrašných místních legend.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář