10 NEJVHODNĚJŠÍCH DESTINACÍ PRO LET BALONEM

Joe McClain - Nov 12, 2012
0

Už jste se někdy chtěli podívat na nějaké město trochu jinak? V tom případě vyzkoušejte let balonem. Na krásný výhled budete vzpomínat opravdu dlouho a navíc budete mít možnost podívat se i na místa, na která se běžně jen tak nedostanete. Tourism-Review.cz vám představuje 10 nejvhodnějších destinací pro let balonem.

Pyreneje ve Španělsku

Překonat Pyreneje v horkovzdušném balonu je zážitek, na který se nezapomíná. Během přeletu budete moct obdivovat šachovnici budov, typickou pro katalánskou architekturu, protkanou zelenými poli, nedotčený sopečný kráter a mnoho dalšího.

Gatineau v Québecu

Město Gatineau je pro let balonem jako stvořené. Stěží byste našli místo, které se vyrovná jeho 51 majestátným mrakodrapům a četným řekám. Každoročně se tu navíc koná Festival horkovzdušných balonů, takže jednou v roce si můžete vybrat z nepřeberného množství modelů, od obří vesmírné lodi až po narozeninový dort.

Kappadokie v Turecku

Kappadokie oplývá vyjímečně krásnou krajiou. V balonu můžete proto proplouvat mraky a obdivovat přitom písečné duny, rudé kaňony, prudká údolí a rozlehlá pohoří jako vystřižené z barevné pohádky.

Údolí Temecula v Kalifornii

Údolí Temecula též známé jako země vína vám ukáže krásy venkovské krajiny poseté malebnými vinicemi a širokými poli. Každoročně se tu koná Festival balonů a vína, díky kterému můžete spojit potěšení z cestování s ochutnávkou výtečného vína.

Rocky Mountains v Coloradu

Rocky Mountains jsou úchvatné severoamerické pohoří. Během letu balonem můžete obdivovat nejen dramaticky se tyčící vrcholky, prudká údolí, ale také řadu krásných jezer.

Australský outback

Outback, jak se říká krajině vzdálené od lidských obydlí, vás zcela uchvátí. V osamělé poušti můžete obdivovat horskou krajinu, jeskyně, čisté prameny a nádrže a hory Mount Olga a Ayers Rock, na které je nejlepší pohled právě z balonu.

Angkor Vat v Kambodži

Angkor Vat nabízí to nejlepší právě při pohledu shora. Mezi mnoha náboženskými památkami se skví proslulý chrám Angkor Vat, největší náboženská stavba, kterou kdy uvidíte. V okolí jsou samozřejmě i další chrámy, mešity a mnoho dalších zajímavých památek.

San Carlos v Kostarice

Kostarika je velice rozmanitá, takže pokud se rozhodnete pro let balonem, uvidíte sopky, deštné lesy, jezera a horské vesnice, které dohromady určují ráz krajiny. Navíc si budete moci prohlédnout zblízka vršky stromů proměněné v opičí obydlí a říční proudy.

Château-d’Œx ve Švýcarsku

Château-d’Œx ve švýcarských Alpách se prostě nedá popsat slovy. Krása hor a nádherné výhledy se musí vidět na vlastní oči a pokud sem zavítáte na každoroční Týden horkovzdušných balonů, odnesete si zážitky na celý život.

Masai Mara v Keni

Výhled z balonu přes oblast Masai Mara vám nabídne zajímavé travnaté plochy, lesy, otevřené planiny, řeky a také napínavé roviny. Největším trumfem této i jinak působivé přírodní rezervace je ale každoroční Velká migrace. Miliony zeber, gazel a pakoňů putují napříč zemí a z balonu je uvidíte lépe než kdokoliv jiný.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář