KRÁLOVSKÁ SVATBA ZVÝŠÍ PŘÍJEZDOVOU TURISTIKU V BRITÁNII

William Law - Nov 29, 2010
0

Královská svatba prince Williama s Kate Middletonovou přišla v pravý čas, aby připravila půdu pro významné sportovní události roku 2012. Tato společenská událost zajistí Velké Británii jak navýšení příjezdové turistiky tak větší zisky, a navíc bude pro zemi velkou reklamou.

 

Agentura pro cestovní ruch VisitBritain předpokládá, že netrpělivě očekávaná královská svatba by mohla britskému cestovnímu ruchu vydělat více než 500 milionů liber. Do Londýna se na ni přijedou podívat nejen cizinci, ale i sami Britové. Navíc budou svatbu sledovat další tisíce diváků v televizi. A zatímco princ William a Kate Middletonová spojí své životy, hoteloví manažeři a majitelé cestovních kanceláří si budou mnout ruce.

I přes dopady světové finanční krize, vydělá britský cestovní ruch asi 16 miliard liber ročně. Zemi navštíví za rok přibližně 30 milionů turistů. Královská svatba je důležitá právě proto, že vyzdvihne tradiční hodnoty, které si turisté s Británií spojují. Británie není destinací pro klasickou dovolenou na pláži, je ale vyhlášená svými tradicemi a může se pyšnit svou bohatou historií. Už dlouho je to právě monarchie, která je největším lákadlem příjezdové turistiky.

Královská svatba je navíc pro Velkou Británii právě teď skvělou reklamou, protože v roce 2012 se budou v Londýně konat Olympijské a Paralympijské hry. Je to podobné, jako když se šampioni v těžké váze rozcvičují na vyřazovacích soubojích. Svatba by mohla být také takovou malou generální zkouškou, která jen připraví půdu pro události, které Londýn čekají v roce 2012.

Související články

Komentáře

Přidat komentář