VELKÁ BRITÁNIE: PŘÍJEZDOVÁ TURISTIKA NA VZESTUPU

Chris Grad - Sep 27, 2010
0

Britský cestovní ruch se vzpamatovává z finanční krize a budoucnost začíná vypadat lépe. Britové nyní tráví dovolené především ve své rodné zemi a počet zahraničních turistů i jejich útraty se zvyšují.

 

Světová ekonomická krize pomalu končí a cestovní ruch v jednotlivých zemích se začíná vzpamatovávat. Se zlepšením celosvětové situace si i Velká Británie a její politici uvědomili, že cestovní ruch nelze brát jako samozřejmost. Britové přivykli myšlence, že turisté přijíždějí za jakýchkoliv okolností, protože jim tato země může nabídnout spoustu zajímavých atrakcí a památek. V poslední době ale Britové pochopili, že tomu tak vždycky není a začali si zahraničních turistů více vážit.

Britský statistický úřad uvedl, že příjezdová turistika sice vykazuje dobré výsledky, ale ještě nedosáhla úrovně, na které se pohybovala před začátkem finanční krize. Letos v červenci přijelo do Británie o 5% více turistů než ve stejnou dobu minulého roku a útraty návštěvníků se zvedly o 2%. Přestože nejde o velký krok kupředu, v dané situaci je každé zlepšení dobré. Země má přesto před sebou ještě velký kus cesty než dosáhne výsledků z roku 2007.

Britský ministerský předseda David Cameron slíbil cestovnímu ruchu podporu, ale zároveň varoval před přílišnou samolibostí. Také připomněl těm, kteří pracují v cestovním ruchu, že konkurence v tomto oboru se brzy zvětší, jelikož se na trhu začínají objevovat nové asijské a africké země, které se chtějí v této oblasti také prosadit. Výhodou je, že Britové v poslední době tráví dovolené na Britských ostrovech, což znamená, že jejich hotovost zůstává doma. Tomuto trendu napomohla i oslabená libra, což také přispělo k tomu, že během letních dovolených zůstalo v zemi o 8% více Britů než v loňském roce.

Související články

Komentáře

Přidat komentář