SEDM DIVŮ STŘEDNÍ AMERIKY

Nils Kraus - Feb 21, 2011
0

Nejlepší potápěčské lokality na světě, křišťálově čisté vody, starověké mayské chrámy, hluboké deštné pralesy a aktivní sopky - to je Střední Amerika v kostce. OpenTravel.com zveřejnil seznam těch nejúžasnějších památek a krás regionu. K jejich objevování vás zve Tourism-review.cz.

Belize

Milovníky pláží, dobrodruhy i příznivce historie - ty všechny vábí Belize, stát obklopený hustou džunglí z jedné strany a Karibským mořem ze strany druhé. Turisty sem každoročně láká divoká fauna, lesy, pobřeží porostlé palmami a také několik mayských památek. Například Caracol je největší známé mayské naleziště, které zabírá plochu větší než 77 kilometrů čtverečných. Potápěči si zase jezdí prohlédnout slavnou Velkou modrou jámu, která je 145 m hluboká a 400 m široká.

Kostarika

Dobrodružné duše, které chtějí zažít přírodu hezky zblízka, by si pro svou dovolenou měly vybrat jeden z 26 národních parků na Kostarice. Země je věrná svému jménu, které znamená "bohaté pobřeží". Jsou zde džungle, kráterová jezera, vodopády i doutnající sopky. Jedna z nejznámějších turistických atrakcí, která se nejlépe obdivuje z dálky, je Arenal, nejmladší kostarická sopka. Od nečekané erupce v roce 1968 je jedním z nejaktivnějších a nejnebezpečnějších vulkánů na světě.

Salvador

Salvador je země plná syrové krásy, ale také nádherného umění, prosycená koloniální atmosféru. Oblíbenou destinací je Perquin, městečko, které obklopují zelené borovicové háje a kávové plantáže. Pro příznivce historie je zde Muzeum revoluce, které se soustředí na období občanské války. Celý Salvador, ale zejména El Sunzal lákají surfaře, kteří dobře vědí o zdejších pohádkově nádherných plážích. Není divu, že se země stává hlavní mekkou surfařů.

Guatemala

Četné starodávné mayské památky, nebo nádherné pobřeží s luxusními hotely - stačí si jen vybrat. Guatemala nabízí obojí. Na jedné straně předkolumbovská historie, na straně druhé kvalitní nejmodernější služby pro náročné. Antigua je jedno z nejkrásnějších guatemalských měst a na své si zde přijdou příznivci historie. Nabízí totiž perfektně zachovalé ukázky koloniální architektury, které jakoby odrážely atmosféru let dávno minulých. Nejslavnější atrakcí města je však majestátní vulkán Agua. Asi nejznámější mayskou lokalitou je Tikal. Návštěvníci i místní obyvatelé se shodují, že Tikal je jedním z největších stavebních úspěchů předkolumbovské mayské civilizace.

Honduras

Honduras není jen oblíbenou destinací na dovolené. Turistům může nabídnout nejen tyrkysové vody, starobylé ruiny a nedotčenou džungli, ale i folklór a umění. I ruiny města Copán skrývají neuvěřitelné umělecké dědictví, kterému dominují obrovské sochy představující lidské tváře. Ruiny jsou také hlavní turistickou atrakcí Hondurasu. Jsou totiž součástí jednoho z nejlépe dochovaných center mayské civilizace.

Nikaragua

Plavání v kráterovém jezeře, slézání aktivních sopek či potápění se se žraloky - to jsou jen některé z možností, které nabízí Nikaragua. Jestli máte rádi adrenalinové sporty, nesmíte si nechat ujít túru na vrcholek vulkánu Concepción. Sopka je sice od roku 1883 činná, to ale není žádná překážka pro odvážné cestovatele s výdrží. Odměnou je výhled na jezero Nikaragua. Pro odvážné dobrodruhy, kteří si chtějí vychutnat pocit z pokoření aktivní sopky, je zde i pohoří Cordillera de Maribios. Nachází se tu 21 sopečných kuželů a pět z nich je aktivních. Přestože Nikaragua nabízí jen chudou turistickou infrastrukturu a je nechvalně známá nestabilní politickou situací, pro některé turisty je stále ideální volbou.

Panama

Časté partyzánské války, neprostupné deštné pralesy a nebezpečné šelmy dělají z Panamy cíl pro ty nejodvážnější světoběžníky. Panama se však může pochlubit i četnými národními parky, zelenými kopci a nádhernými ostrovy. Jedním z hlavních lákadel je souostroví Bocas del Toro. Křišťálově čisté vody a palmy, které se ladně pohupují ve větru, dokreslují zdejší idylickou atmosféru. Národní park Coiba je zase rájem pro průzkumníky, pozorovatele ptactva a potápěče. Výjimečnost zdejších vod a lesů dokládá i to, že 38 ostrovů, které se zde nacházejí, je pod ochranou UNESCO.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací najdete na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář