LA PALMA - DOMOV VULKÁNŮ

Tomas Haupt - Jul 11, 2011
0

La Palma je jedním z nejnavštěvovanějšich Kanárských ostrovů. Každoročně sem přijíždí tisíce rekreantů načerpat nové síly. Jen málo lidí si ale uvědomuje, že ostrov je také rájem pěší turistiky. Díky sopečnému původu nabízí navíc úžasné scenérie a řadu horolezeckých výzev.

Kanárské ostrovy patří mezi nejatraktivnější a nejoblíbenější destinace turistů z Evropy. Místní střediska lákají tisíce návštěvníků a pro mnohé z nich představují ostrovy ideální místo, kde si o dovolené odpočinou.

Jen málo turistů si uvědomuje, že díky sopečnému původu je terén souostroví také rájem pro milovníky pěší a horské turistiky. La Palma, španělský ostrov často přezdívaný "La Isla Bonita" (krásný ostrov), může turistům nabídnout i náročný terén; například zdejší Rutu Del Volcanos, nezapomenutelnou túru po místních sopkách.

Nádherné přírodní scenérie a úžasné výhledy dělají z každého výletu jedinečný zážitek. La Palma má nádhernou krajinu a nejvyšší vrchol ostrova, El Roque de los Muchachos (2426 m), často přitahuje mnoho turistů. Místní observatoř také láká mnoho zahraničních návštěvníků. Vrchol je navíc většinu roku přístupný i po silnici, což je vítaná alternativa pro ty, kterým se zdá výstup příliš namáhavý.

Síť turistických tras je dobře popsána v příručce Walk! La Palma. Trasa Los Tilos je jednou z nejzajímavějších túr na ostově. Je poměrně náročná a vede přes 13 tunelů. Obzvlášť zajímavý je dvanáctý tunel, kde si člověk připadá jako pod sprchou. Žádný návštěvník La Palmy by neměl vynechat proslulou Ruta del los Volcanos. Jde o delší túru s nádhernými výhledy na každém kroku.

Z většiny evropských zemí je La Palma přístupná pravidelnými charterovými lety, z Tenerife pak funguje spolehlivé spojení trajektem.

Související články

Komentáře

Přidat komentář