CHORVATSKO TĚŽÍ Z ŘECKÉ KRIZE

Kevin Eagan - Aug 23, 2010
0

Zatímco se Řecko vzpamatovává ze škod způsobených pouličními násilnostmi a stávkami a z poškození své pověsti na mezinárodní úrovni, okolní státy, obzvláště Chorvatsko, využívají svých výhod a přebírají Řecku turisty.

 

Říká se, že na všem zlém jen něco dobré a krize v Řecku potvrzuje pravdivost tohoto tvrzení, i kdyby jen z poloviny. To zlé v Řecku vypadá velice násilně a je příčinou toho, že Britové, Němci a Italové přestávají navštěvovat tradiční výletní destinace. Z toho dobrého těží Chorvatsko, jelikož řecké nepokoje vytlačují domácí cestovní ruch směrem na sever.

To ale neznamená, že Chorvatsko nemá turistům co nabídnout a slouží pouze jako náhrada nedaleké země z Evropské unie, která právě prochází krizí. Země se může pochlubit směsí zeleně a modře. Chorvatsko může nabídnout kombinaci Jaderského moře s nádhernými ostrovy jako je Hvar a středověká opevněná města jako je Dubrovník. To vše vytváří úžasnou krajinu této země na pobřeží Středozemního moře.

Kdyby nebylo špatné pověsti Balkánu, neexistoval by žádný důvod k tomu, proč by bývalá Jugoslávie nemohla být oblíbenější.Vláda se spoléhá na návštěvu alespoň 10 milionů turistů ročně. Pak jsou čísla chorvatského cestovního ruchu velmi příznivá a tvoří jednu šestinu ekonomiky země.

Za pomoci řecké krize, jednodenní pobyty v Chorvatsku narostly v červenci o sedm procent. Ať šlo o pobyty v drahých hotelech nebo jen ve stanu, ukazuje tento trend na pokrok. Znamená to, že každý padesátý turista v Evropě v červenci navštívil Chorvatsko. V Řecku zůstává počet turistů skoro stejný, ale útraty oproti loňskému roku značně klesly. Turisté v Řecku utrácejí alespoň o sedm procent méně peněž než v roce 2009.

Související články

Komentáře

Přidat komentář