ŘECKO INVESTUJE MILONY EUR DO CESTOVNÍHO RUCHU

William Law - Jun 28, 2010
0

Navzdory prožité finanční krizi se Řecko chystá investovat 520 milionů eur do oživení cestovního ruchu. Finanční injekce je nezbytná, jelikož se tento Balkánský národ snaží přilákat turisty.

 

V poslední době jsme o Řecku neslyšeli ve zprávách nic dobrého. Země se topí v dluzích a její jméno se v médiích často objevuje v souvislti se stávkami, nepokoji a mezinárodní ostudou. Když se řekne Řecko, lidem se obvykle vybaví slunce, přímořská letoviska, skvělá kuchyně a starověké památky. A právě tyto atributy kdysi do Řecka lákaly ročně 13 milionů zahraničních turistů. Příjmy z cestovního ruchu se podílely na ekonimickém růstu Řecka jednou čtvrtinou. Po hospodářském propadu v roce 2009 prudce klesl počet zahraničních turistů a Řecko se dostalo do ještě větších potíží. Cesta z krize je úzce spojená s přílivem hotovosti a právě toho se Řecko snaží dosáhnout.

Proto se Řecko chystá investovat do cestovního ruchu jak na pevnině tak na ostrovech 520 milionů eur. Peníze jsou určeny na zmodernizování hotelů a letovisek a také na zkvalitnění dopravy a infrastruktury. Přestože se Němci i Britové z finanční krize už trochu vzpamatovali, na dovolené do Řecka znovu jezdit nezačali. To se odrazilo na příjmech země, které zůstaly  přibližně o 12% nižší než před hospodářskou krizí.

A když už turisté přijedou, utrácí méně peněz. Některé hotely na tento trend reagují snížením cen až o 30%, což si ale na některých místech vybírá svou daň. Například Rhodos si takové ztráty jednoduše nemůže dovolit. Proto představitelé Řecka vidí jako jediné řešení dané situace velké investice do budoucnosti řeckého cestovního ruchu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář