OSTROV SAMOTHRAKI - DOSUD NEOBJEVENÝ RÁJ V ŘECKU

Denise Chen - Jul 4, 2011
0

Řecko bezesporu patří mezi nejoblíbenější destinace ve Středomoří, zároveň je ale také jednou z nejrušnějších. Návštěvníci, kteří touží zažít Řecko bez davu turistů, by měli vyzkoušet ostrov Samothraki.

Do Řecka proudí každý měsíc tisíce rekreantů. Pestrý výběr letovisek na pevnině i na ostrovech z něj dělá ideální letní destinací, která nabízí dovolenou za rozumnou cenu.

Ačkoliv krize mu na oblíbenosti neubrala, návštěvníci přiznávají, že jim vadí davy turistů. Ostrov Samothraki je trochu z ruky, ale je opravdu jedinečný.

Ostrov nepatří mezi nejznámější destinace, ale nabízí přírodní krásy a zdejší obyvatelé jsou vstřícní a přátelští. Samothraki nemá žádné komerční letiště, takže nejjednodušší doprava je trajektem z Kavaly nebo z Alexandrupoli.

Ostrov tvoří v podstatě hora Mount Fengari (hora měsíce), která se tyčí z moře. Příznivci starověkého Řecka by si neměli nechat ujít svatyni Velkých bohů, místní posvátné místo, které kdysi sloužilo jako centrum tajemného kultu. Je zde i sádrová kopie slavné sochy Niké, "Okřídlené vítězství Samothrace", jejíž originál je k vidění v pařížském Louvru.

Samothracká řeka Fonias vytváří také řadu nádherných vodopádů a nádrží. Na západním a východním konci ostrova jsou fantastické pláže a kdo nenavštívil horké prameny v Loutře, jako by tu ani nebyl.

Kamariotissa a Chora, dvě hlavní centra, jsou ideální pro ubytování. Turistická infrastruktura není dobře rozvinutá, takže na většině míst se nedá platit kartou. To je však malá cena za návštěvu tak krásného a půvabného ostrova.

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář