SPARTA: PO STOPÁCH VÁLEČNÍKŮ

Tourism Review News Desk - Mar 19, 2012
0

Sparta je inspirací mnoha umělců a příznivců historie už celá staletí. Je to klenot mezi turistickými místy a nabízí zajímavou alternativu vedle tradiční dovolené v Řecku.

Dovolená v Řecku je často synonymem pro polehávání na pláži u krásně čistého moře a většině lidí stačí ke štěstí jen tak relaxovat. Řecko může oplývá celou řadou krásných malých letovisek, kde se několik měsíců v roce turisty jen hemží.

Pokud hledáte nějakou alternativu, nevadí vám trocha pohybu a chcete okusit něco z pravé atmosféry Řecka, jeho kultury a historie, určitě si zajeďte do Sparty.

Někdejší slávu Sparty připomenul nedávno film 300: Bitva u Thermopyl, takže její historie se zase dostala do povědomí mnoha lidí. Sparta, nebo Sparti, jak se dnes jmenuje, leží na Peloponéském poloostrově 3 hodiny autem od Atén.

Okolí je bohaté na kulturní památky a ještě dnes je tu vidět především vliv středověku. Můžete tu prozkoumat řadu hradů, kostelů, klášterů i středověkých měst.

Z původní Sparty je už několik staletí jen malá vesnička, jakých jsou stovky. Pozůstatky její slavné historie, jsou ale stále patrné a turisté sem jezdí také do Archeologického muzea, podívat se na hrobku Leonida, jednoho z nejslavnějších králů, a pochopitelně, prozkoumat zbytky starověké Sparty. Mezi nimi je Rotunda, Divadlo a Chalkioikos, chrám bohyně Atény.

Celý Peloponéský poloostrov je nádherný, Sparta je jen jedním z mnoha místních klenotů. Nádherné pohoří Taygetos je ideální pro pěší turistiku a stejně jako zdejší památka stojí za vidění.

Související články

Komentáře

Přidat komentář