ŘECKO: SHÁNÍ SE DOBROVOLNÍCI NA VYKOPÁVKY DO STAROBYLÉHO MĚSTA HELIKÉ

Theodore Slate - Feb 27, 2012
0

Legend o ztracených antických městech je mnoho, ale pokud vás zajímají skutečná fakta, zamiřte do Řecka. V antickém městě Heliké, objeveném v roce 2000, jsou potřeba dobrovolníci, kteří by pomohli s vykopávkami.

Hledání ztracené Atlantidy je notoricky známé a stalo se námětem mnoha filmů, knih i uměleckých děl. Mnoho dobrodruhů hledá mýtická města, ale jen někteří mají to štěstí, že narazí alespoň na nějaké stopy.

V roce 2000 našel řecký tým archeologů úplnou náhodou Heliké, město pohřešované od zemětřesení v roce 373/372 př.n.l. Archeologové se snažili město najít celá léta, proto neprodleně začali s výkopovými pracemi. A v současnosti hledá tým archeologů dobrovolníky, kteří by při vykopávkách pomohli.

Dobrovolníci jsou zváni do Heliké přes léto a podle informací nemusí mít žádné zvláštní znalosti. Každý, kdo se zaváže zůstat alespoň dva týdny, bude vyškolen týmem odborníků.

Projekt se koná v červenci a srpnu na Peloponéském poloostrově a dobrovolníci musí splňovat věkovou hranici 18 let. O víkendech se samozřejmě nepracuje a kam člověk vyrazí ve svém volném čase, je na něm. Dopravu si každý zařizuje sám, ubytování je zajištěno na dvoulůžkových pokojích a stojí 550 Euro na týden.

Cílem je pokročit s pracemi a dozvědět se co nejvíce o tragickém osudu města a o jeho slavné minulosti. Heliké bylo zasvěceno Poseidónovi a bylo to vysoce rozvinuté a mocné město. Svůj vliv si udrželo po řadu staletí a dokonce razilo i své vlastní mince.

Související články

Komentáře

Přidat komentář