POZNEJTE MALAJSII SKORO ZADARMO

Denise Chen - Mar 29, 2012
0

Malajsie na jihovýchodě Asie si získává rostoucí popularitu zahraničních turistů. Životní styl připomíná pohodu Thajska a Malajsie oplývá také skvělou kuchyní a spoustou památek. Jsou tady také místa, která turisté ještě neobjevili.

Jestli hledáte levnější dovolenou, určitě zvažte Malajsii. Přinášíme vám seznam pěti nejlepších destinací a aktivit v této krásné zemi:

Penang
Bývalá britská kolonie je dnes vzkvétající město na ostrůvku poblíž malajského pobřeží. Stýkají se tu kultury i kuchyně a stará část města Georgetown přímo přetéká kulinářskými specialitami Asie a celého světa. A najíte se tu opravdu levně. Za ty samé peníze, které byste jinde utratili za jídlo od pouličních prodavačů, se vám v místních restaurací dostane královské porce těch největších pochoutek. Také ubytování je levné, protože v uličkách starého města se skrývá spousta rodinných hotýlků.

Langkawi
Napůl cesty mezi Malajsií a Thajskem je Langkawi, které se každoročně stává kulisou pro největší cyklistické závody v Asii. Díky přátelským obyvatelům, zubatým vrcholkům hor a nepřeberným možnostem plavání, jízdy na kole a pěší turistiky se vám tady jistě zalíbí. Celý ostrov je osvobozený od daní, takže je to nejlevnější místo v celé Malajsii.

Ostrov Tioman
Tento klenot mezi ostrovy nechybí na seznamu nejlepších ostrovů světa magazínu Time. Tioman leží na východ od Malajského poloostrova a dá se sem doplout na člunech z několika měst na pobřeží, například z Kuantanu nebo Mersingu. Domky na pláži nabízejí veškerý komfort za rozumnou cenu, dary moře jsou vynikající a ostrov oplývá krásnou a rozmanitou přírodou.
Ale možná nejlepší důvod navštívit Tioman jsou zdejší možnosti potápění. Protože je Tioman celkem neznámý, ceny jsou nízké, ale kvalita je přitom srovnatelná s nejlepšími potápěčskými lokalitami v Thajsku a Indonésii.

Kota Kinabalu
Kota Kinabalu je největší město Bornea a ráj pro cestovatele s malým rozpočtem. Levné ubytovny nabízejí samostatné pokoje s výhledy na oceán a díky muzeím a průvodcům můžete nahlédnout do bohaté kulturní historie města. Zakusíte tady to nejčerstvější ovoce od pouličních prodavačů nebo na trzích. Kota Kinabalu je navíc skvělý výchozí bod pro další levnější destinace Bornea a poblíž je hora Kinabalu a bornejské džungle s pralesem.

Melaka
Jestli vás zajímá malajská kultura a historie, určitě navštivte Melaku. V roce 2008 se dostala na seznam UNESCO díky své rozmanité kultuře a architektuře. Koloniální architektura se prolíná s chrámy, kostely a mešitami.
Střetávají se tu čínská a indická kultura, město je protkáno vodními kanály a pouliční prodavači nabízejí to nejlepší jídlo za skvělé ceny. Melaka nabízí také levné ubytování a dopravu, což z ní dělá malý malajský ráj.

Související články

Komentáře

Přidat komentář