DOMÁCÍ TURISTIKA V MALAJSII LÁME REKORDY

Samuel Dorsi - Dec 19, 2011
0

Životní styl v Malajsii se změnil a lidé začínají měnit jak svůj pohled na cestovní ruch tak i svůj obvyklý způsob cestování.


Rok 1999 byl v malajské historii přelomovým, přinesl totiž 5denní pracovní týden. Díky této příznivé změně okolností teď Malajci mohou cestovat, a to jak ve své vlastní zemi, tak i mimo ni. Poslední údaje ukazují, že právě to je poslední trend. Tak například průměrný počet jednodenních výletů v Malajsii je 79,5 milionu, což je údaj, který zdaleka překonává dosavadní rekordy.

Letošním cílem je přivést do Malajsie 24 milionů turistů, což je oproti roku 2010 mírný pokles. Ve světle nepříznivých ekonomických událostí, záplav a dalších přírodních katastrof se ale jedná o reálný cíl. Malajský cestovní ruch a plánovaná mezinárodní spolupráce v důsledku těchto komplikací hodně utrpěl. Například diskuse o letech do Ruska a zpátky musela být z důvodu nepředvídaných okolností odložena.

Logický cíl malajského úřadu pro cestovní ruch je blízká Čína. Pokud začnou Číňané navštěvovat Malajsii jako ostatní země, mohlo by se snadno podařit dosavadní cíl 24 milionů překonat.

Aby Malajsie přilákala více turistů a představila jim místní kulturu, vznikl v roce 2009 festival tance Cuti Cuti 1 Malajsie.
Karneval je zdrojem nezapomenutelných zážitků, které se návštěvníkům vryjí do paměti, a proto se do země zase brzy vrátí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář