MALAYSIE MEZI DESETI PŘEDNÍMI TURISTICKÝMI DESTINACEMI

Dan Rang - Sep 13, 2010
0

Malaysie se dostala mezi nejnavštěvovanější turistické destinace světa z mnoha důvodů, dokonce se umístila v první desítce. Jak veřejný tak soukromý sektor přispěl k úspěchu země, kterou by mnoho lidí na hlavní turistickou destinaci netypovalo.

 

V roce 1998 Malaysii navštívilo 5.5 milionu zahraničních turistů. O 11 let později se situace změnila a toto číslo přesáhlo 18 milionů, a to i navzdory výzvám, kterým cestovní ruch v posledních letech čelí. V minulém roce se Malaysie dostala mezi deset nevyhledávanějších turistických destinací světa. To samozřejmě velmi potěšilo představitele země, obzvláště proto, že cestovní ruch je druhým největším zdrojem zahraničních příjmů země. Co tedy stojí za takovým úspěchem?

Za tak výrazným úspěchem Malaysie nestojí pouze jeden důvod ale hned několik faktorů. Nejvýznamnějším faktorem je to, že se turisté v Malaysii mohou během jedné návštěvy seznámit s mnoha kulturami. Obyvatelé Malaysie mají totiž daleko do uniformity. Země nabízí směs náboženství, jídel, barev i kultur. Zatímco velké metropolitní oblasti západních zemí jsou domovem různých národů, které se ale většinou přizpůsobily místním podmínkám, obyvatelé Malaysie vždy raději zůstali věrní své kultuře.

Dalším faktorem je dostupnost zájezdů a letů. Lety do vzdálených destinací nebyly nikdy tak dostupné a levné. Navíc, zatímco mnoho jihoevropských zemí a dalších typických turistických destinací z různých důvodů strádá, Malaysie z tohoto stavu těží. Zvýhodnění vízových podmínek pro mnohé národy znamená, že se do Malaysie dostane více lidí než kdy dříve a to bez větších potíží.

Související články

Komentáře

Přidat komentář