LUXUSNÍ REKREAČNÍ STŘEDISKO NA TUNISKÉ SAHAŘE

Daniel A. Tanner - Oct 25, 2010
0

Katarská investiční společnost Quatari Diar Group nedávno zahájila nový projekt, k jehož uskutečnění si vybrala Tunisko, známou středomořskou prázdninovou destinaci. Společnost plánuje vybudovat na Sahaře luxusní rekreační středisko.

 

Generální ředitel velké investiční společnosti Quatari Diar Group, Mohamed bin Ali al-Hedfa nedávno podepsal smlouvu s tuniskou vládou. Quatari Diar Group hledala ideální místo pro své luxusní rekreační středisko o navrhované rozloze 40 hektarů. Po zvážení několika možností to vypadá, že nejlepším místem pro plánované pětihvězdičkové středisko bude tuniská gubernie Tozeur.

Generální ředitel, Mohamed bin Ali al-Hedfa, se vyjádřil, že Tunisko je již osvědčenou turistickou destinací, kterou každoročně navštíví kolem 7 milionů turistů. Potenciál země je obrovský, protože turisté zde mohou obdivovat jak bohatá archeologická naleziště, tak krásnou přírodu. Kromě toho je Tozeur, jehož rozloha dosahuje 1 000 hektarů, známý také jako jedna z nejkrásnějších oáz světa.

Nedávno zveřejněné plány navrhovaného rekreačního střediska obsahují 60 luxusních apartmánů, zdravotnická a lázeňská zařízení a sportovní nadšenci si také přijdou na své, jelikož jim budou k dispozici například bazény a tenisové kurty. Podnikatelé si samozřejmě budou moci vybrat ze široké nabídky konferenčních zařízení, restaurací a všichni návštěvníci budou moci využít řadu plánovaných komerčních obchodů. Mezi nejzajímavější návrhy v plánu se řadí amfiteátr a stan v arabském stylu.

Al-Hedfa odhaduje, že na uskutečnění projektu bude potřeba 80 milionů dolarů. Také věří, že investice vložené do nového střediska se mu vrátí poměrně brzy. Je totiž pravděpodobné, že středisko bude po skončení výstavby lákat do Tuniska stále více turistů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář