TOZEUR: SOLNÁ PLÁŇ, DATLE A HVĚZDNÉ VÁLKY

Chris Grad - Nov 12, 2012
0

Tozeur je nádherné město na jihozápadním konci Tuniska. V dobách starého Říma patřil k důležitým strategickým centrům, dnes je díky svým palmám známý jako hlavní vývozce datlí. Jednou z nejstarších městských částí je Medina, kde dodnes najdete ukázky tradiční architektury, umění a módy.

Do Tozeuru každoročně zamíří přes 700 tisíc turistů z Tuniska i ze zahraničí. Stejně jako kdekoliv jinde v Tunisku, jsou tu velmi vstřícní obyvatelé, kteří vám kdykoliv poskytnou radu a informace. Co se města týče, hodně užitečných informací najdete také v knihách a na internetu.

Tozeur má mnoho památek a turistických atrakcí. Mezi ně patří také Šot Djerid, jedna z největších solných plání světa a největší solná pláň na Sahaře, která se rozkládá na jihu Tuniska. Nachází se v nadmořské výšce deseti až pětadvaceti metrů a v nejužší části měří 20 km. Zajímavostí je, že některé části mění barvu ze zelené na fialovou a bílou.

Turisté z celého světa se jezdí podívat také přímo do centra Tozeuru, kde jsou skvělé možnosti k nakupování. Zdejší hotely a obchodní centra se vám postarají o zábavu na celé dny.

Jestli vás zajímá historie, nenechte si ujít muzeum Dar Chrait, které má ve svých sbírkách cenné artefakty, které dokumentují dějiny a kulturu města. V muzeu se samozřejmě dozvíte vše potřebné také o historii a kultuře celého tuniského národa. Přátelští zaměstnanci muzea vás nejen srdečně přivítají, ale ochotně vás provedou celým muzeem.

Tozeur je také vhodný k celé řadě aktivit. Mezi nejzajímavější patří vyjížďky na velbloudech do saharské pouště. A příznivci filmu si při prohlídce města všimnou spousty povědomých míst. Hned za městem můžete navštívit sýpky, které posloužily jako kulisy města v nové trilogii Hvězdných válek. Najdete zde také původní domov rodiny Larsů a přistávací dráhu pro letoun Sithů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář