THAJSKO SE ZOTAVUJE Z NIČIVÝCH ZÁPLAV

Tourism Review News Desk - Nov 28, 2011
0

Thajsko nedávno postihly ničivé záplavy, země se ale nevzdává a hodlá přesvědčit turisty, že na 97 % území je zcela bezpečno.

V posledních letech zaznamenalo Thajsko stálý růst a dokázalo si na mezinárodním trhu vydobýt velmi dobrou pozici. Mělo tak všechny důvody k optimismu.

To ale bylo předtím, než jižní Asii zasáhly nejhorší záplavy za posledních 50 let. Lidé zrušily dovolené z obav o své zdraví a vyprázdněné hotely v Bangkoku byly přinuceny snížit ceny až o 40 %.

Největší rány zasadily Thajsku tsunami v roce 2004 a epidemie SARS v roce 2003, a proto záplavy pověst Thajska už více uškodit nemohou.

Hlavním úkolem je nyní přesvědčit turisty, že v 97 % Thajska je bezpečno a že povodeň ustupuje nejen v okolí hlavního města, ale i v méně obydlených oblastech. Situace už se lepší a turisté se pomalu vracejí do míst jako je Pattaya nebo Phuket.

Některé japonské cestovní agentury jsou připravené nabídnout zákazníkům opětovné objednání zájezdů. Největší optimisté věří, že se Thajsko ze současných problémů zotaví za necelý měsíc.

Pokud se Thajsku podaří překonat tuto krizi rychle, může to potenciální turisty přesvědčit, že Thajsko nejmodernější infrastrukturu a je schopné vyrovnat se s řadou problémů. Celá událost by tak mohla ve výsledku pozitivně ovlivnit rozvoj thajského turistického průmyslu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář