NÁBOŽENSKÁ TURISTIKA ROSTE ZÁVRATNOU RYCHLOSTÍ

Laura Maudlin - Jan 23, 2012
0

Na první pohled vypadá náboženská turistika jako okrajové odvětví. Podle údajů má ale tento expandující obor obrovský potenciál.

Pouť na svaté místo je nedílnou součástí života věřících. Je jedno, k jaké víře se člověk hlásí, vždycky se najdou tací, kteří jsou ochotni cestovat tisíce kilometrů, aby uctili místo či oblast významnou právě pro svoji víru. Většina velkých skupin dokonce organizuje zájezdy s velkým předstihem, aby měly jistotu, že výsledný zážitek bude dokonalý.

Náboženská turistika se tak stala jedním z nejrychleji rostoucích odvětví. Více než za náboženstvím už cestují lidé jen za dobrodružstvím.

Míst, která přitahují věřící jako magnet, je celá řada. Cestovní agentury po celém světě se snaží nový trend sledovat a mnohé z nich už představily speciální nabídky, které poskytují tomuto druhu turistů kompletní servis.

Sestavovat takovéto zvláštní nabídky je přitom pro cestovní kanceláře opravdu výzvou. Jeden zájezd s náboženskou tematikou totiž zahrnuje poměrně velký počet destinací. Za buddhistickým náboženstvím se dá jet hned do několika asijských zemí, třeba do Nepálu, Indie či do Japonska. Křesťané zase tradičně míří do zemí na Blízkém východě, v Evropě nebo v Americe.

Nejoblíbenější křesťanské destinace jsou biblické země a místa, která mapují dějiny křesťanství v Egyptě, Jordánsku, Izraeli apod. Návštěva Jeruzaléma, Betléma a Nazaretu je přitom jen nutné minimum takového zájezdu.

Možná největším poutním místem jsou francouzské Lurdy. Každoročně přivítají milióny převážně katolických návštěvníků. Francie toho ale věřícím nabízí mnohem víc, třeba slavné pařížské katedrály Notre Dame a Chartres nebo opatství Mont-Saint-Michel z 11. století.

Zajímavé poutní stezky jsou i v latinské Americe a ve Spojených státech. A pokud chcete vědět víc o kořenech křesťanství, užijete si cestování po Řecku, Itálii, a dokonce i po Skotsku a Irsku.

Související články

Komentáře

Přidat komentář