NÁRODNÍ SETKÁNÍ KOVBOJŮ PĚSTUJÍCÍCH POEZII - TRADICE POKRAČUJE

Bill Alen - Jul 12, 2010
0

V roce 1985 uspořádala skupina milovníků folkloru malý festival pro 'kovboje', aby podpořila a oslavila americký Západ. O 25 let později je Národní setkání kovbojů pěstujících poezii jednou z největších událostí svého druhu.

 

Každý rok se poslední týden v lednu v Elku v Nevadě sejdou kovbojové a milovníci amerického Západu, aby se zúčastnili jedné z jejich nejproslulejších událostí - Národního setkání kovbojů pěstujících poezii.Tisíce kovbojů, žen i mužů, se tu schází, aby oslavili tradici amerického Západu, poslechli si skvělou muziku a poezii, zjistili něco o místní historii a umění - jednoduše, aby přijali dědictví kovbojů.

Mnoho návštěvníků souhlasí, že festival není jasnou turistickou atrakcí. Aby sis festival užil, musíš být pro věc náležitě zapálen. Ale i pro nováčka je jeden den dostatečně působivým obeznámením se s americkým Západem. Náplní festivalu je čtení poezie, hudební představení, umělecké výstavy, přednášky a mnoho dalších akcí zaměřených na propagaci tradice kovbojů jako i na podělení se o znalosti a zkušenosti s farmařením a chováním dobytka.

Původně, když se festival v roce 1985 konal poprvé, to bylo pouze malé setkání nadšenců. Ale jeho významnost vzrostla a v roce 2000 americký Senát oficiálně uznal důležitost festivalu a přejmenoval ho na "Národní" setkání kovbojů pěstujících poezii.

Festival organizuje Západní folklorní centrum, které bylo založeno v roce 1980. Zatímco festival je velkolepou událostí, která se koná jednou za rok, centrum propaguje každodenní život a tradice amerického Západu po celý rok. Aby tradice nezanikla, pracovníci centra nabízí kurzy, vzdělávací programy pro mládež, přednášky jako i představení nebo výstavy; a soudě podle vzrůstající popularity festivalu, nejsou jejich snahy marné.

Související články

Komentáře

Přidat komentář