MILOVNÍCI MONETA SE SJÍŽDĚJÍ DO PAŘÍŽE

Tourism Review News Desk - Oct 4, 2010
0

Obdivovatelé Clauda Moneta, zakladatele impresionismu, se mohou těšit na jedinečnou událost. 22. září byla v Paříži otevřena největší výstava Monetových obrazů v posledních 30 letech.

 

Claude Monet je často nazýván otcem impresionismu. Mnozí z jeho obdivovatelů jsou schopni cestovat přes celou zeměkouli, jen aby viděli jeho díla. Momentálně však míří do Paříže, kde byla 22. září zahájena výstava, která nemá v posledních třiceti letech obdoby. Představuje 200 významných děl Clauda Moneta, které byly vybrány ze 70 uměleckých galerií a muzeí celého světa. Ještě než byla výstava zahájena, skoro 33 tisíc návštěvníků už mělo zakoupené lístky. Pořadatelé očekávají, že výstavu do 24. ledna, kdy bude ukončena, navštíví další tisíce nadšenců.

Zatímco Grand Palais v Paříži láká návštěvníky na kouzelná díla Clauda Moneta, mnoho jeho obdivovatelů také míří do Monetova rodiště v Normandii. Malá vesnička Giverny byla umělcovým domovem 43 let. Odtud čerpal svou inspiraci a zde také vytvořil krásnou zahradu. Turisté mohou toto místo navštívit téměř po celý rok. Mnozí si v zahradě připadají, jakoby vkročili do jedné z Monetových maleb. Monet strávil malováním lilií celá léta, byl jimi zcela fascinován.

Je zajímavé sledovat, jak Monetova popularita po léta narůstala, zatímco na začátku kariéry bylo jeho dílo považováno za nedokonalé a příliš uvolněné. Nakonec se mu tedy podařilo dokázat, že se kritici mýlili, což dodnes potvrzují jeho četní následovníci a obdivovatelé.

Související články

Komentáře

Přidat komentář