5 NEJATRAKTIVNĚJŠÍCH NEKUŘÁCKÝCH DESTINACÍ

Pat Hyland - Oct 18, 2010
0

Cestovatelé, kteří se chtějí na dovolené vyhnout kouři z cigaret, se už nemusí obávat – hned několik zemí se zásadně staví proti veškerým tabákovým výrobkům. Tourism-Review.cz vám přináší 5 nejatraktivnějších destinací, které jsou podle Skyscanneru pro turisty nekuřáky ideální.

Island

Bary, restaurace i hospůdky na Islandu jsou skvělou volbou pro turisty, kteří hledají nekuřácké prostředí. Kouření, ale i jiné užití tabáku, je tady ve všech uzavřených veřejných prostorách zakázáno. Místní zákon pamatuje i na prostranství, kde se pohybují děti. Rodiny na dovolené se tedy mohou těšit na čerstvý vzduch (jen je škoda, že se zákaz kouření nevztahuje i na sopky).

Irsko

Irsko je odjakživa jedním z předních odpůrců tabáku. Stalo se také první zemí, která zakázala kouření na uzavřených pracovištích. Zákaz se přirozeně vztahuje i na všechny kluby, bary, restaurace a hospody.

Austrálie

Austrálie je další ideální protikuřáckou destinací, jelikož v celé zemi platí zákaz kouření v uzavřených veřejných prostorách. Horlivý boj úřadů proti kouření není vůbec překvapivý, protože nedopalky z cigaret se zde nejednou staly příčinou ničivých lesních požárů.

Kanada

Kanada patří mezi nekuřácké zóny už několik let. Turisté, kteří se přijeli nadýchat čerstvého vzduchu, se tedy ani nemusí bát vyrazit do místních barů a restaurací. V některých provinciích nesmí majitelé obchodů tabákové výrobky ani vystavovat.

Norsko

Zákaz kouření ve všech kavárnách, restauracích a barech schválili v Norsku už v roce 2004 a snad právě proto se počet kuřáků v zemi v posledních letech vytrvale snižuje. Přesto snus, druh žvýkacího tabáku, zůstává i nadále oblíbeným výrobkem, a to obzvláště mezi mladými muži.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář