Nejlevnější destinace pro britské turisty

Alec Hills - Apr 30, 2012
0

Rok co rok pomáhají Britům četné průzkumy zjistit, co se jim nejvíc vyplatí. A protože se britské libře daří, otvírají se Britům nové možnosti. Díky příznivému kurzu si teď mohou britští turisté užít zábavnější dovolenou a nemusejí hledět na výdaje.

Podle nedávného průzkumu Post Office Travel Money se letos v létě Britům nejvíc vyplatí Bulharsko. Výsledky průzkumu vycházejí z cen zboží. Po Bulharsku je nejvýhodnější Turecko, ale turisté musejí počítat s většími výdaji.

Průzkum srovnával ceny deseti věcí každodenní potřeby a jídla o třech chodech v místní restauraci. Bulharsko vyjde návštěvníky každý den na 42,79 liber (68,46 dolarů). To je o 4 % levnější než v roce 2011. Turecko, které je druhou nejlevnější destinací, přijde denně na 54,22 liber (86,75 dolarů). Oproti roku 2011 je i tady levněji, celkem o 22 %, což je opravdu velké zlepšení.

Britští turisté vděčí za tyto možnosti posilující libře. Zatímco euro klesá, libře se daří, ale kurzy se stále mění, takže je nejlepší ceny neustále sledovat. Dovolená se pak opravdu vyplatí. Většina evropských států je ale letos v létě díky oslabenému euru pro britské turisty ideální.

Například Brighton vyjde dráž. Oproti loňsku vzrostly ceny o 3 %, takže jeden den tu vyjde zhruba na 79,25 liber (126,8 dolarů). Proto se Britům vyplatí změnit ovzduší a strávit dovolenou v zahraničí. Dobré je si předem zjistit podrobnosti a udělat si podrobný plán výdajů. Dobrým zdrojem informací je pro britské turisty index měnících se cen Post Office Travel Money, kde můžou sledovat meziroční trendy.

Silná měna není ve všech směrech ideální, ale pro britské turisty znamená silná libra o 15 % větší kupní sílu. Evropa je proto pro dovolenou opravdu výhodná. Třeba právě v Bulharsku vyjde týdenní dovolená na 175 liber (280 dolarů), pokud budete jíst každý den v restauraci. Pro srovnání, týden ve Spojených státech vyjde na 310 liber (496 dolarů), v Chorvatsku na 303 liber (489 dolarů) a doma v Británii na 317 liber (507 dolarů.

Samozřejmě, že se najdou státy, které vyjdou Brity ještě levněji. Vzhledem k výhodnému kurzu je ale většina evropských států letos v létě opravdu dobrá volba. Pokud si britští turisté dovolenou dobře naplánují, nejen, že ušetří, ale užijí si víc než jinde.

Související články

Komentáře

Přidat komentář