TOP 10 NEJLEVNĚJŠÍCH HLAVNÍCH MĚST V EVROPĚ

Dan Rang - Nov 22, 2014
0

Když přemýšlíte o cestování po Evropě, jedna z věcí, které vám napadne, je cena. Objevte cenově nejpřijatelnější evropské hlavní města vzhledem k cenám ubytování, transportace, jídla a pití, turistických atrakcí a zábavy. Tourism-review.com vám je přináší seřazené od nejdražších po nejlevnější.

10/ Vilnius, Litva

Vilnius je populární hlavně kvůli jeho historickému Starému městu. Cestování po městě je levné i přesto, že toto město navštěvuje mnoho turistů, aby se stali svědky nádhery a šarmu Starého místa. Je to baltské hlavní město, které stojí za to navštívit cestou z Polska do Lotyšska. Je taky známé sochou Franka Zappy. 

9/ Záhřeb, Chorvatsko

Narozdíl on jiných populárních plážových středisek v Chorvatsku, toto město se nachází ve vnitrozemí. Ale i tak je vzhledem k evropským standardům levné, zejména když ho porovnáte s cenami v Itálii. Záhřeb je vynikající místo na pozastavení před tím, než se dostanete k blízkým plážovým destinacím.

8/ Varšava, Polsko

Varšava je největší město Polska. Ale taky nejlevnější. Většina návštěvníků upřednostňuje Krakov, ale hlavní město se soustřeďuje na budování velké turistické infrastruktury. Město se ukázalo být zajímavým kouskem post-sovětské unie. Pro zahraniční turisty se infrastruktura rapidně zlepšuje.

7/ Riga, Lotyšsko

Toto město se nachází na severu. Může to být překvapivé, vidět toto město na seznamu nejlevnějších měst, ale například ubytování je velice cenově přijatelné. Problémem je ale poloha města. Jestli neplánujete rozsáhlejší výlet, tak je to trochu z cesty.

6/ Budapešť, Maďarsko

Budapešť je další výhodnou destinací. Je levná po celý rok. Už jenom katedrály a kostely postačí k tomu, aby vás město zaujalo. Taktéž si tam můžete užít známé termální lázně. Restaurace a hotely, které se nacházejí poblíž řeky mohou být trochu drahé, ale místí hotely jsou perfektní pro levné cestovatele.

5/ Sarajevo, Bosna a Hercegovina

Tohle je další balkánské město, které bojuje o zájem turistů. Nachází se hluboko v nádherných horách a je to příjemné a zajímavé místo. Hned vedle moderního centra můžete vidět muslimské Staré město. Jelikož je těžké se sem dostat, hodně lidí bere město jako “skrytý drahokam”. 

4/ Bělehrad, Srbsko

V 90. letech 20. století zažilo město Bělehrad množstvo problémů, ale dnes je to jedno z nejznámějších balkánských měst. I když nenabízí tak velké množství atrakcí, můžete se stát svědkem nádhery zajímavého městského centra s lákavými cenami a pulzujícím nočním životem.

3/ Sofia, Bulharsko

Sofia byla pro turisty vždycky cenově lákavá. Je to příjemné město, které vždy rádo přivítá turisty z celého světa. Ceny zpátečních letů a ubytování jsou velmi levné. Když plánujete rozsáhlejší cesty, Sofia je pro vás perfektní.

2/ Bukurešť, Rumunsko

I když Bukurešť není nejúchvatnějším městem Rumunska, přitahuje hodně turistů ze západu. Hlavní město nabízí nízké ceny po celý rok a místní ubytovny dokonce pořád zlevňují. Asi největší atrakcí ve městě je obrovská budova parlamentu.

1/ Kiev, Ukrajina

Kvůli výraznému poklesu ukrajinské hřivny je Kiev nejlevnějším hlavním městem v Evropě. Jelikož se nachází daleko od běžných cenově výhodných hlavních měst, nenavštěvuje ji moc náhodných turistů. A kromě toho může být pobyt zde náročný, pokud neumíte rusky anebo ukrajinsky. Ale město má na druhou stranu svoje kouzlo pro jakéhokoliv cestovatele.

Související články

Komentáře

Přidat komentář