TOP 10 NEJSTARŠÍCH HOTELŮ V EVROPĚ

Nik Fes - Dec 13, 2021
0

Zdá se, že hotely tu byly vždy, jenže tomu tak není. Otázka tedy zní, kdy přesně začaly vznikat první hotely a kde je zárodek tohoto klíčového odvětví cestovního ruchu? I když to pro mnohé může být překvapením, tři nejstarší hotely na světě se všechny nacházejí v Japonsku a fungují již stovky let.

A zatímco Japonsko se může pochlubit tímto velmi zajímavým faktem, skutečným šampiónem historických ubytovacích zařízení je Evropa s širokou škálou starých hotelů. V této souvislosti vám Tourism-review.com představuje 10 nejstarších hotelů na starém kontinentu.

Hôtel Cour du Corbeau (Francie), zal. v 1528 r.

Cour du Corbeau se nachází v srdci Štrasburku, co by kamenem dohodil od katedrály, a je jedním z nejstarších hotelů v Evropě, který je v provozu od počátku 16. století. Zároveň jde také o jeden z nejkrásnějších architektonických dokladů renesančního období. Městský hotel nabízí svým hostům 63 luxusních pokojů, které zaručují špičkový komfort a nezapomenutelný zážitek.

Hostal dos Reis Católicos (Španělsko), zal. v 1499 r.

Hostal dos Reis Católicos, vlastněný řetězcem Paradores (ve vlastnictví španělské vlády), byl postaven jako královská nemocnice pro poutníky cestující do Santiaga de Compostela. Dnes i nadále vítá návštěvníky ze všech částí světa ve více než 100 pokojích a může se pyšnit neuvěřitelným luxusem v srdci jednoho z nejvýznamnějších španělských měst.

Hotel Damier (Belgie), zal. v 1398 r.

Damier se nachází na náměstí Grote Markt v Kortrijku a může se pyšnit velmi bohatou historií. První zmínky o hotelu pocházejí ze 14. století, přičemž samotná budova hotelu má úžasnou rokokovou fasádou z roku 1769. Dnes hotel nabízí 65 luxusních pokojů, které jistě zapůsobí i na náročnější jedince.

Hotel De Draak (Nizozemí), zal. v 1397 r.

Hotel de Draak byl založen v roce 1397 a nachází se v historickém centru Bergenu op Zoom a je nejstarším hotelem v Nizozemsku. Je možné, že je hotel ještě starší, ale obrovský požár města zničil v témže roce městský archiv. V současné době je ve vlastnictví rodiny Hazenů a může se pyšnit působivými 62 pokoji, které hostům poskytují komfort a luxus.

Zum Roten Baeren (Německo), zal. v 1387 r.

První zmínka o hotelu Zum Roten Baeren ve Freiburgu, považovaný za nejstarší hotel v Německu, pochází z roku 1387, přičemž samotná budova je jednou z nejstarších ve městě. Penzion je již léta společenským centrem města a dnes má 25 pokojů, 20 zaměstnanců a ambice oslovit veřejnost svou historickou přitažlivostí.

Hotel-Gasthof Löwen (Lichtenštejnsko), zal. v 1380 r.

Löwen nabízí své služby v pohostinství již od roku 1380 a je tak nejstarším hotelem v celé zemi. Dnes hotel nabízí elegantně zařízené pokoje, pořádání akcí a konferencí a k tomu všemu nabízí gastronomický zážitek v podobě restaurace.

Gastagwirt (Rakousko), zal. v 1380 r.

Rodinný hotel Gastagwirt je již více než 700 let pevně zakořeněn v Eugendorfu v Salcbursku. Již v roce 1380 bylo penzionu uděleno „neodvolatelné, nepostradatelné a navždy dědičné oprávnění“ k prodeji alkoholu. V současnosti hotel poskytuje kvalitní ubytovací služby, ale především jedny z nejlepších prostorů pro semináře a setkání v zemi.

Hotel Interlaken (Švýcarsko), zal. v 1323 r.

Hotel Interlaken ve Švýcarsku také patří mezi nejstarší ubytovací zařízení v Evropě. Byl otevřen v roce 1323 a původně měl sloužit jako penzion pro návštěvníky zdejšího kláštera, později byl součástí krajské administrativy. Dnes tento rodinný hotel nabízí 55 pokojů, pořádání akcí a mnoho dalšího v srdci Švýcarska.

Hotel Alte Goste (Itálie), zal. v 1142 r.

Předpokládá se, že hotel Alte Goste je v provozu již od 13. století, i když prvním hostinským známý jménem byl v roce 1557 Gild Stainer. Samotný region sloužil jako jedno z nejdůležitějších spojení mezi Svatou říší římskou a Itálií. Dnes hotel nabízí širokou škálu pokojů a apartmánů pro bezstarostný pobyt v Pusterském údolí mezi Itálií a Rakouskem.

The Olde Bell Hotel (Anglie), zal. v 1135 r.

Olde Bell, který se nachází v malém městečku Hurley v Anglii, byl poprvé otevřen téměř před 900 lety v roce 1135. Zpočátku fungoval jako penzion pro návštěvníky nedalekého benediktinského kláštera, ale postupem času získal ještě větší význam až do momentu, kdy Winston Churchill a Dwight D. Eisenhower zde uskutečnili setkání během druhé světové války. Dnes hotel nabízí 48 pokojů, které zaručují hostům historický zážitek, na který jen tak nezapomenou.

Související články

Komentáře

Přidat komentář