TOP 5 NEJSTARŠÍCH RESTAURACÍ V EVROPĚ

Dan Rang - Jan 12, 2015
0

Cestovatele budou vždy potřebovat kvalitní restaurace, které poskytují chutné jídlo a unikátní zážitky. Tourism-Review.com vám přináší pět nejstarších restaurací. Prozkoumejte kulturu, historii a místní životní styl na těchto pozoruhodných místech.

Botin v Madridu, Španělsko

Založena v roce 1725

Guinnessovou knihou rekordů byla tato restaurace prohlášena za „nejstarší restauraci“, a to z mnoha historických důvodů. I přestože byla restaurace Botin postavena v roce 1725, díla spisovatelů jako jsou například James Michener, Frederick Forsyth a Ernest Hemingway prokázaly bohatou historii této restaurace a její palácový španělský styl. Také se říká, že velice známý španělský malíř, Goya, zde kdysi pracoval jako číšník. Tyto hromady významných dokumentací pomáhaly a vedly ke Guinnessovému záznamu. Restaurace Botin je známá i díky svým specialitám jako jsou úhoři, pečené jehněčí a pečené selátko. 

Zur Letzten Instanz v Berlíně, Německo

Založena v roce 1621

Tato historická restaurce byla postavena v roce 1621 v německém městě Berlín. Měla tu čest pohostit významné osobnosti jako jsou Beethoven a Napoleon. Patroni restaurace Zur Letzten Instanz byli svědky postavení Berlínské zdi. Po válce, roku 1963, byla restaurace přestavěna. Tato restaurace je v Berlíně volbou snad koholiv, zejména lidí, kteří oblibují velké porce tradičního německého jídla.

La Tour d'Argent v Paříži, Francie

Založena v roce 1582

Založena i postavena v roce 1582, známá jako restaurace navštěvována Jindřichem IV. Takže pokud chcete zažít královské stolování, návštěva La Tour d'Argent je pro vás nutností. Specialitou této známé francouzské restaurace je kachna „Caneton tour d'Argent“, která dokonce pochází z chovu na jejich vlastní farmě. Restaurace se nechází na nábřeží Quai de la Tournelle.  Zajímavým faktem je, že touto restaurací byl inspirovaný populární animovaný film Ratatouille.

Zum Franziskaner v Stockholmu, Švédsko

Založena v roce 1421

Tuto restauraci postavili v roce 1421 mniši. Je to tradiční špičková německá restaurace, kterou momentálně spravuje otec se synem. V očích turistů to je legenda. Zum Franziskaner je známá svými pivovarnickými technikami, které si dokázala zachovat od doby jejího založení. Je považována za hospodu námořníků a luxusní restauraci v jednom. Turisti v této restauraci najdou vždy nezapomenutelné kulinářské zážitky. Jeden ze zlatých hřebů, které by si nikdo neměl nechat ujít, je ochutnávka nejrůznějších lahodně uvařených piv. 

Stiftskeller, Rakousko

Založena v roce 803

Sv. Petr Stiftskeller – restaurace v Salzburku je nejstarší restaurací na světě. Byla postavena uvnitř opatství sv. Petra v roce 803. Prvním člověkem, který zaznamenal existenci restaurace byl mnich Albuin. Byl učedníkem a následovníkem Karla Velikého. Navzdory stovkám let nejrůznějších rozšiřování a renovací si restaurace zachovala svůj barokní styl. V současné době vzhled starého kamenného interiéru, který byl navržen Stiftskellerem, vypadá nadále historicky, ale moderně. Je známá díky svému týdennímu speciálu “Mozartova večeře”.  Pokud chcete být mezi celebritami, významnými osobnostmi a královskými členy, kteří v této restauraci stolují, tak si určitě při nejbližší návštěvě Salzburku v Rakousku připište Stiftskeller na váš seznam.

Související články

Komentáře

Přidat komentář