10 NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH MUZEÍ V NĚMECKU

Nils Kraus - Aug 23, 2010
0

Pokud jste se letos rozhodli pro dovolenou v Německu, jistě vás zajímá, která místa a památky v zemi si nemůžete nechat ujít. Místní muzea jsou mezi turisty často vyhledávaným cílem výletů, zvláště pokud počasí právě nepřeje příjemným procházkám v přírodě nebo slunění u jezera. Tourism-Review.com představuje deset německých muzeí, která rozhodně stojí za to navštívit. Žebříček je sestavený na základě průzkumu, který v únoru 2009 provedl mezi svými uživateli server Pointtoo.de.

Muzeum Pergamon v Berlíně

Muzeum Pergamon se nachází na Ostrově muzeí v Berlíně. Bylo postaveno mezi lety 1910 a 1930 a budovy navrhli Alfred Messel a Ludwig Hoffman. Mezi vystavené exponáty, které stojí za to vidět, patří hlavně v původní velikosti zrekonstruovaný Pergamonský oltář a Milétská brána. Oba exponáty byly do muzea převezeny z Turecka. Muzeum se skládá ze tří částí: Antické sbírky, Muzea islámského umění a Muzea Středního východu. Hlavní výstava, Ištařina brána a Babylonské procesí jsou umístěny v Muzeu Středního východu.

Německé muzeum v Mnichově

Německé muzeum v Mnichově, které bylo otevřeno 2. května 1925, je nyní domovem přibližně 28.000 exponátů z 50 různých vědeckých a technických oborů. Muzeum je správnou volbou především pro vědecké nadšence, jelikož se jedná o největší vědecké a technické muzeum na světě. Hlavní část muzea se nachází na malém ostrově na řece Isar.

Aquazoo a muzeum Löbbecke v Düsseldorfu

Aquazoo a muzeum Löbbecke v Düsseldorfu není tradiční muzeum. Jelikož jsou zde chována zvířata, jde spíše o zoologickou zahradu. 'Muzeum' bylo otevřeno v roce 1904 a nyní vlastní kolem 3.700 zvířat ze 400 různých druhů. Hlavní atrakcí je akvárium. 'Muzeum' je ideální hlavně pro rodiny a děti.

Muzeum Grünes Gewölbe v Drážďanech

Muzeum se nachází v části Drážďan, která bývala památkou UNESCO, a bylo založeno Augustem II Silným v roce 1723. Je pojmenováno podle své první místnosti, která je vymalována zelenou barvou. Grünes Gewölbe je domovem 4.000 unikátních a různorodých exponátů z období baroka a klasicismu. Navštívit můžete devět místností s různě tématicky zaměřenými expozicemi. Muzeum po plné rekonstrukci znovu otevřelo 1. září 2006. Nejzajímavějšími exponáty jsou socha černocha se smaragdovým talířem a Drážďanský zelený diamant.

Muzeum Porsche ve Stuttgartu

Milovníci automobilů by si neměli nechat ujít Muzeum Porsche ve Stuttgartu. Muzeum bylo otevřeno v roce 1976 a nachází se přímo vedle centrály společnosti Porsche v Zuffenhausenu. Návštěvníci zde najdou 80 exponátů, mezi nimiž jsou především ojedinělé a originální modely Porsche.  

Římsko-německé muzeum v Kolíně nad Rýnem

Římsko-německé muzeum v Kolíně je muzeum archeologie. Bylo otevřeno v roce 1974 a je domovem rozsáhlé sbírky římských artefaktů pocházejících z římského osídlení Colonia Claudia Ara Agrippinensium, na jehož základech bylo postaveno současné město. Samotné muzeum se nachází na místě původní římské vily, jejíž části se dochovaly dodnes a jsou pod křídly muzea.

Pinakotéka v Mnichově

Pinakotéka je jednou z nejznámějších uměleckých galerií v Německu. Návštěvníci zde mohou vidět díla evropských malířů ze 14. až 18. století. Mezi nejvýznamnější vystavená díla v galerii patří Autoportrét a Čtyři apoštolové od Albrechta Dürera, Rafaelovy malby Svaté rodiny a Madonny Tempi a dvě poschodí vysoký Soudný den Petra Pavla Rubense.

Goethův dům a muzeum ve Frankfurtu

Goethův dům je rodištěm nejznámějšího německého básníka Johanna Wolfganga von Goethe. V domě se nachází původní kusy nábytku, který Goethe a jeho rodina kdysi používali. Součástí výstavy jsou také rukopisy psané Goethem. Pravý Goethův dům byl zničen během Druhé světové války, ale město ho nechalo znovu postavit, i se všemi původními detaily.

Museumshafen Oevelgönne v Hamburku

Námořní muzeum Museumshafen Oevelgönne se nachází ve starém přístavu v části Hamburg-Altona. Návštěvníci se zde mohou projít po břehu řeky Labe a prohlédnout si historické Kapitánovy domy, projít se po pláži a prozkoumat množství zajímavých lodí zde zakotvených.

Übersee muzeum v Brémách

Übersee muzeum v Brémách je muzeum etnografie a přírodní historie. Specializuje se na přírodu, kulturu a obchodování, hlavně v oblastech Asie, Ameriky, Afriky a jižního Pacifiku.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář