VÁLKA NA UKRAJINĚ OVLIVNÍ NĚMECKÝ CESTOVNÍ RUCH

Theodore Slate - Mar 21, 2022
0

Odborníci v posledních týdnech vehementně diskutují, jaké vlastně bude mít válka na Ukrajině důsledky pro německý cestovní ruch. Ještě před třemi týdny se očekávalo, že sezóna začne v kontextu pandemie poněkud pozitivně, alespoň dle Německé asociace leteckých společností.

Nicméně realita je poněkud odlišná. Po obrovských ztrátách způsobených krizí Covid-19 přichází pro aerolinky další průšvih v podobě nárůstu nákladů na anergie. Cena paliva totiž v prvních dnech po začátku války stoupla o 50 až 60 % a v tuto chvíli je o 35 % vyšší. To se samozřejmě v konečném důsledku promítne do ceny letenek. A jsou tu i další problémy.

Změna cestovního chování Američanů

Dle expertů z Německé národní centrály cestovního ruchu ovlivní válka zejména cestovní záměry v transatlantické oblasti. Průzkumy ukazují, že 13 % Američanů chce zrušit své cestovní rezervace, zatímco 47 % chce s rozhodnutím počkat dle vývoje situace a 20 % chce odložit své cestovní rezervace. výlet.

Dalším problémem je ekonomická situace u západních sousedů Ukrajiny. Dovolená již tedy není v současném kontextu pro lidi v těchto zemích prioritou, přičemž byl zaznamenán pokles rezervací letenek například z pobaltských států, Bulharska, Chorvatska, Polska, Slovenska a Slovinska o 30 až 50 %.

Přidejme k tomu naprostou ztrátu návštěvníků z Ukrajiny a Ruska a výsledek je pro německý turismus poněkud pochmurný, neboť tyto a výše zmíněné země představují 7 % celého objemu letních dovolených v Německu.

V případě plaveb po Baltském moři byla zvláště významná skutečnost, že byla vyřazena zastávka v Petrohradu, často jeden z vrcholů zájezdu. To mělo za následek mnoho zrušených rezervací, a tudíž i ztráty pro výletní společnosti a cestovní kanceláře.

Nejasná budoucnost

Německý svaz cestovního ruchu upozorňuje, že rostoucí ceny energií mají dopad nejen na leteckou dopravu, ale na všechny druhy dopravy v řetězci služeb cestovního ruchu.

To platí zejména pro pohostinství, které je v některých oblastech extrémně energeticky náročné, jak připomínají experti. I proto je budoucnost cestovního ruchu velmi mlživá.

Původní opatrná prognóza pro tento rok byla, že by bylo možné dosáhnout 60 až 70 % objemu tržeb z před pandemie. Nyní však skutečně není vůbec možné předvídat, jak se věci vyvinou.

Nicméně jedna alespoň částečně pozitivní zpráva tu je. Němečtí zaměstnavatelé v cestovním ruchu jsou dle expertů připraveni ve velkém pomoci uprchlíkům z Ukrajiny, a to především poskytnutím mnoha pracovních příležitostí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář